Pierwsze wydarzenie e:mi za nami!

Dżemila Sulkiewicz
0 komentarz

Zgodnie z obietnicą z naszego manifestu postanowiliśmy zacząć na żywo” dzielić się wiedzą  o tym jak edukacja może wyglądać inaczej i we czwartek 30 stycznia zorganizowaliśmy pierwsze wydarzenie portalu e:mi na  którym mogliśmy się spotkać i podyskutować z osobami zainteresowanymi edukacją. Odbyło się ono w przyjaznej przestrzeni “Marzycieli i Rzemieślników” w Warszawie na Brackiej 25 w Domu Braci Jabłkowskich. 

Najpierw podzieliliśmy się tym, jaką drogą dotarliśmy do tworzenia wspólnie portalu e:mi oraz dlaczego uważamy, że edukacja może wyglądać inaczej. Z naszego zespołu obecni byli: Ola Sawicka, Maurycy Żółtański, Dżemila Sulkiewicz, Marcin Sawicki, Jasiek Sawicki, Przemek Kozielec. 

Był ciekawy i inspirujący i wykład o Eduteinment (słowo powstałe przez połączenie słów education i entertainment) Wojtka Herry, doradcy, szkoleniowca, psychologa sportu i wspaniałego mówcy.  

Po wykładzie zorganizowaliśmy unconference czyli konferencję podczas której uczestnicy decydują o czym będą rozmawiać. Każdy mógł zgłosić tematy do dyskusji, potem zostały one podzielone na trzy bloki, a uczestnicy spotkania rozeszli się według interesujących ich tematów, do trzech grup. Rozmawiając o rzeczach które ich interesują uczestnicy angażowali się w dyskusje.  Podniesionych zostało wiele wątków: od tego, jakich umiejętności potrzebujemy, żeby przetrwać we współczesnym świecie poprzez krytykę podziału szkoły na klasy rówieśnicze po rozważania jak dostosować wykształcenie do szybko zmieniającego się rynku nowych technologii.

Naszą refleksją po tym wydarzeniu jest to, że należy się spotykać częściej i dać możliwość wypowiadania się ludziom w całej Polsce. W takich rozmowach widać, że edukacja może wyglądać inaczej – a jak? – o tym możemy porozmawiać.

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności