#42 – Co zrobić, aby młodzi ludzie podejmowali wyzwania? Rozmowa z Julianem Smółką (uSawickich Podcast)

Ola i Marcin Sawiccy
0 komentarz

Co zrobić, aby młodzi ludzie podejmowali wyzwania?

To pytanie zadają sobie rodzice, nauczyciele, wychowawcy i duchowni. Szczególnie dzisiaj, gdy apatia, bezczynność i rodząca się z tego depresyjność, jawi się jako cywilizacyjne zagrożenie. Przyglądając się pod tym kątem rzeczywistości naszych domów, szkół i przestrzeni społecznej domyślamy się, że olbrzymia część problemu tkwi w nas, dojrzałych dorosłych.

Ciekawym przyczynkiem do refleksji nad aktywnością i chęcią do działania młodych ludzi stanowi dialog z samymi zainteresowanymi. Nasz podcastowy gość, student SGH, Julian Smółka, dzieli się w naszej rozmowie swoim doświadczeniem w podejmowaniu wyzwań. Opowiada o wychodzeniu ze stref komfortu zarówno w szkole podstawowej, gimnazjum, liceum jak i na studiach. Pokazuje ile można znaleźć możliwości do aktywności i zaangażowania bez względu na ograniczenia stawiane przez system i dorosłych. Zakładane stowarzyszenia, fundacje i organizowane konkursy pokazują jak na bazie własnych przekonań i buntu wobec świata można podejmować wyzwania i współtworzyć naszą rzeczywistość.

Zapraszamy do słuchania!

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności