#42 – Co zrobić, aby młodzi ludzie podejmowali wyzwania? Rozmowa z Julianem Smółką (uSawickich Podcast)

Ola i Marcin Sawiccy
0 komentarz

Co zrobić, aby młodzi ludzie podejmowali wyzwania?

To pytanie zadają sobie rodzice, nauczyciele, wychowawcy i duchowni. Szczególnie dzisiaj, gdy apatia, bezczynność i rodząca się z tego depresyjność, jawi się jako cywilizacyjne zagrożenie. Przyglądając się pod tym kątem rzeczywistości naszych domów, szkół i przestrzeni społecznej domyślamy się, że olbrzymia część problemu tkwi w nas, dojrzałych dorosłych.

Ciekawym przyczynkiem do refleksji nad aktywnością i chęcią do działania młodych ludzi stanowi dialog z samymi zainteresowanymi. Nasz podcastowy gość, student SGH, Julian Smółka, dzieli się w naszej rozmowie swoim doświadczeniem w podejmowaniu wyzwań. Opowiada o wychodzeniu ze stref komfortu zarówno w szkole podstawowej, gimnazjum, liceum jak i na studiach. Pokazuje ile można znaleźć możliwości do aktywności i zaangażowania bez względu na ograniczenia stawiane przez system i dorosłych. Zakładane stowarzyszenia, fundacje i organizowane konkursy pokazują jak na bazie własnych przekonań i buntu wobec świata można podejmować wyzwania i współtworzyć naszą rzeczywistość.

Zapraszamy do słuchania!

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności
Już dostępny!

Przemyślnik edukacyjny

73 pytania będące źródłem edukacyjnej inspiracji i refleksji!