Czy zadania domowe mają sens?

Jan Sawicki
0 komentarz

Na pewno nie raz byliście w sytuacji, gdy wieczorem,  po godzinie, kiedy dzieci powinny już spać, jedno z nich przychodzi i zdesperowane deklaruje: „Mamo, bo ja miałam się nauczyć wierszyka na jutro”. 

W gorszym scenariuszu, zaraz później przychodzi drugie dziecko i w niedzielny, spokojny wieczór, deklaruje, że ma do zrobienia kilka zadań z matematyki na pierwszą lekcję w poniedziałek.

Niezależnie jednak od scenariusza, większości z Was pewnie przez głowę przeszła kiedyś myśl w stylu „czy zadanie domowe naprawdę jest tego warte?”. 

Wychodzi na to, że nie jesteś sam. Według raportu rocznego Ofsted Parents Panel z 2017 r. Ponad jedna trzecia rodziców uważa, że ich dziecko w wieku szkolnym nie powinno odrabiać lekcji. A felietonistka “The Telegraph”, Judith Woods, twierdzi, że zadania domowe narażają rodziny na nadmierny stres.

Jeżeli jesteś jednym z tych rodziców, może zainteresować cię felieton Katie Russell, który ukazał się niedawno w “The Telegraph”, w którym autorka zapytała ekspertów od edukacji czy prace domowe mają sens?.

Z felietonu dowiecie się między innymi:

  • czy praca domowa pozwala dzieciom wyjść poza strefę własnego komfortu?
  • Czym jest dobre zadanie domowe i dlaczego to wcale nie takie proste i oczywiste?
  • Zadania domowe, a zdrowie psychiczne dzieci

Felieton znajdziesz pod adresem.

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności
Już dostępny!

Przemyślnik edukacyjny

73 pytania będące źródłem edukacyjnej inspiracji i refleksji!