Strefa wolna od…

Wiktoria Korzecka
0 komentarz

Miasto Poznań sfinansuje inicjatywę mającą na celu przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową w placówkach oświatowych. Realizacją projektu „Szkoła strefą wolną od homofobii i transfobii” zajmie się grupa Stonewall – stowarzyszenie zrzeszające zwolenników równouprawnienia osób LGBT+, znane m.in. z corocznego organizowania Poznań Pride Week czy Marszu Równości. Organizatorzy zajęć na realizację swoich celów otrzymają z budżetu miasta 23 tysiące złotych.

W ramach projektu odbędą się wykłady otwarte na temat przeciwdziałania homofobii i transfobii szkolnej w świetle prawa polskiego i międzynarodowego. Ponadto zaplanowane są szkolenia i warsztaty dotyczące walki z mową i czynami nienawiści wobec osób należących do mniejszości seksualnych. 

„Szkoła strefą wolną od homofobii i transfobii” to jeden z projektów, który wygrał w konkursie na określenie i realizację zadań z zakresu działań edukacyjnych i/lub zwiększających świadomość w zakresie równości i różnorodności dla kadry pracującej z dziećmi/młodzieżą. Grupa Stonewall będzie szkolić nauczycieli pracujących w poznańskich szkołach oraz innych pracowników placówek edukacyjnych.

Źródło: www.f5.pl

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności