Strefa wolna od…

Wiktoria Korzecka
0 komentarz

Miasto Poznań sfinansuje inicjatywę mającą na celu przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową w placówkach oświatowych. Realizacją projektu „Szkoła strefą wolną od homofobii i transfobii” zajmie się grupa Stonewall – stowarzyszenie zrzeszające zwolenników równouprawnienia osób LGBT+, znane m.in. z corocznego organizowania Poznań Pride Week czy Marszu Równości. Organizatorzy zajęć na realizację swoich celów otrzymają z budżetu miasta 23 tysiące złotych.

W ramach projektu odbędą się wykłady otwarte na temat przeciwdziałania homofobii i transfobii szkolnej w świetle prawa polskiego i międzynarodowego. Ponadto zaplanowane są szkolenia i warsztaty dotyczące walki z mową i czynami nienawiści wobec osób należących do mniejszości seksualnych. 

„Szkoła strefą wolną od homofobii i transfobii” to jeden z projektów, który wygrał w konkursie na określenie i realizację zadań z zakresu działań edukacyjnych i/lub zwiększających świadomość w zakresie równości i różnorodności dla kadry pracującej z dziećmi/młodzieżą. Grupa Stonewall będzie szkolić nauczycieli pracujących w poznańskich szkołach oraz innych pracowników placówek edukacyjnych.

Źródło: www.f5.pl

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności
Już dostępny!

Przemyślnik edukacyjny

73 pytania będące źródłem edukacyjnej inspiracji i refleksji!