Strefa wolna od…

Miasto Poznań sfinansuje inicjatywę mającą na celu przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową w placówkach oświatowych. Realizacją projektu „Szkoła strefą wolną od homofobii i transfobii” zajmie się grupa Stonewall – stowarzyszenie zrzeszające zwolenników równouprawnienia osób LGBT+, znane m.in. z corocznego organizowania Poznań Pride Week czy Marszu Równości. Organizatorzy zajęć na realizację swoich celów otrzymają z budżetu miasta 23 tysiące złotych.

W ramach projektu odbędą się wykłady otwarte na temat przeciwdziałania homofobii i transfobii szkolnej w świetle prawa polskiego i międzynarodowego. Ponadto zaplanowane są szkolenia i warsztaty dotyczące walki z mową i czynami nienawiści wobec osób należących do mniejszości seksualnych. 

„Szkoła strefą wolną od homofobii i transfobii” to jeden z projektów, który wygrał w konkursie na określenie i realizację zadań z zakresu działań edukacyjnych i/lub zwiększających świadomość w zakresie równości i różnorodności dla kadry pracującej z dziećmi/młodzieżą. Grupa Stonewall będzie szkolić nauczycieli pracujących w poznańskich szkołach oraz innych pracowników placówek edukacyjnych.

Źródło: www.f5.pl

Autor

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Dołącz do dyskusji

może cię zainteresować

Kontakt z naturą a IQ

Obcowanie z naturą jest coraz bardziej doceniane, w szczególności w edukacji. Świadczy o tym między innymi rosnąca liczba szkół leśnych czy popularyzacja nauczania na świeżym

Czytaj więcej »

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?

Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?

Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?
Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?
Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera
O Nas - krótko

Dodajemy odwagi do zmian w edukacji.
Prezentujemy nowatorskie rozwiązania.
Tworzymy przestrzeń do dyskusji.

Przewiń do góry