Dzieci spędzają mniej czasu na zewnątrz niż więźniowie

Przemysław Kozielec
0 komentarz

Podczas gdy więźniowie w USA, przebywający w więzieniach o maksymalnym bezpieczeństwie mają zagwarantowane co najmniej 2 godziny wolnego czasu dziennie, połowa dzieci na całym świecie spędza mniej niż godzinę na zewnątrz, informuje TreeHugger.com.

Ankieta przeprowadzona wśród dwunastu tysięcy rodziców w  dziesięciu krajach wykazała, że ​​jedna trzecia dzieci (w wieku od pięciu do dwunastu lat) spędza mniej niż 30 minut dziennie poza domem. Ankieta sponsorowana przez marki OMO i Persil – detergenty do prania Unilever, zainspirowała nową kampanię marketingową – „Brud jest dobry – uwolnij dzieci ”

Więźniowie zapytani, jak by się czuli skracając swój „czas na podwórku” do jednej godziny dziennie odpowiedzieli, że zwiększyłoby to gniew i niechęć. Jeden z więźniów powiedział, że będzie to „tortura”, a  strażnik więzienny dodał, iż byłoby to „potencjalnie katastrofalne”.

“Huffington Post” poinformował niedawno, że z dziećmi, które dziś spędzają tylko połowę czasu, jaki ich rodzice spędzali na dworze, produkujemy „nietowarzyskie i nieaktywne pokolenie”. Tylko połowa dzieci zbudowała zamek z piasku na plaży lub urządziła piknik poza własnym podwórkiem, a ponad jedna trzecia nigdy nie bawiła się w błocie. Ponadto około połowa dzieci decyduje się na samotny czas na zabawie z innymi na świeżym powietrzu.

Oprócz „nietowarzyskich, niewyobrażalnych i nieaktywnych” – brak czasu na zewnątrz w naszej kulturze powoduje, że dzieci są chore fizycznie i psychicznie.

Źródło: returntonow.net

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności
Już dostępny!

Przemyślnik edukacyjny

73 pytania będące źródłem edukacyjnej inspiracji i refleksji!