Dzieci spędzają mniej czasu na zewnątrz niż więźniowie

Przemysław Kozielec

Podczas gdy więźniowie w USA, przebywający w więzieniach o maksymalnym bezpieczeństwie mają zagwarantowane co najmniej 2 godziny wolnego czasu dziennie, połowa dzieci na całym świecie spędza mniej niż godzinę na zewnątrz, informuje TreeHugger.com.

Ankieta przeprowadzona wśród dwunastu tysięcy rodziców w  dziesięciu krajach wykazała, że ​​jedna trzecia dzieci (w wieku od pięciu do dwunastu lat) spędza mniej niż 30 minut dziennie poza domem. Ankieta sponsorowana przez marki OMO i Persil – detergenty do prania Unilever, zainspirowała nową kampanię marketingową – „Brud jest dobry – uwolnij dzieci ”

Więźniowie zapytani, jak by się czuli skracając swój „czas na podwórku” do jednej godziny dziennie odpowiedzieli, że zwiększyłoby to gniew i niechęć. Jeden z więźniów powiedział, że będzie to „tortura”, a  strażnik więzienny dodał, iż byłoby to „potencjalnie katastrofalne”.

“Huffington Post” poinformował niedawno, że z dziećmi, które dziś spędzają tylko połowę czasu, jaki ich rodzice spędzali na dworze, produkujemy „nietowarzyskie i nieaktywne pokolenie”. Tylko połowa dzieci zbudowała zamek z piasku na plaży lub urządziła piknik poza własnym podwórkiem, a ponad jedna trzecia nigdy nie bawiła się w błocie. Ponadto około połowa dzieci decyduje się na samotny czas na zabawie z innymi na świeżym powietrzu.

Oprócz „nietowarzyskich, niewyobrażalnych i nieaktywnych” – brak czasu na zewnątrz w naszej kulturze powoduje, że dzieci są chore fizycznie i psychicznie.

Źródło: returntonow.net