Nauka vs

Dżemila Sulkiewicz
0 komentarz

Często przyjmujemy pewne stwierdzenia za pewnik, bo usłyszeliśmy o nich jeszcze w szkole, od rodziców lub gdzieś o nich przeczytaliśmy. Z przekonaniem o solidnych podstawach tych informacji patrzymy na reklamy, rozmawiamy o nowych dietach, toczymy dyskusje o potrzebie szczepionek.

Podświadomie wierzymy, że nasze poglądy opierają się na podstawach naukowych. Ale czy jest tak naprawdę? Podcast Science vs … produkowany przez Gimlet Media przeciwstawia, w dowcipny i przyjazny sposób, ugruntowane mity badaniom naukowym, statystykom i faktom.

Kolejne podcasty rozprawiają się z tym, jak w świetle nauki, wygląda przydatność najpopularniejszych  suplementów diety, jak działa placebo, czy rekiny i imigranci są rzeczywiście zagrożeniem, czym są antyoksydanty, a odcinek z ostatniego tygodnia stara się nawet odpowiedzieć na tak aktualne pytanie – czy powinniśmy się bać koronawirusa.?

Podcast prowadzi Wendy Zuckerman, australijska dziennikarka naukowa i można go słuchać na wszystkich najpopularniejszych platformach z podcastami , min.: Spotify, Apple podcast.

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności
Już dostępny!

Przemyślnik edukacyjny

73 pytania będące źródłem edukacyjnej inspiracji i refleksji!