Nauka vs

Dżemila Sulkiewicz
0 komentarz

Często przyjmujemy pewne stwierdzenia za pewnik, bo usłyszeliśmy o nich jeszcze w szkole, od rodziców lub gdzieś o nich przeczytaliśmy. Z przekonaniem o solidnych podstawach tych informacji patrzymy na reklamy, rozmawiamy o nowych dietach, toczymy dyskusje o potrzebie szczepionek.

Podświadomie wierzymy, że nasze poglądy opierają się na podstawach naukowych. Ale czy jest tak naprawdę? Podcast Science vs … produkowany przez Gimlet Media przeciwstawia, w dowcipny i przyjazny sposób, ugruntowane mity badaniom naukowym, statystykom i faktom.

Kolejne podcasty rozprawiają się z tym, jak w świetle nauki, wygląda przydatność najpopularniejszych  suplementów diety, jak działa placebo, czy rekiny i imigranci są rzeczywiście zagrożeniem, czym są antyoksydanty, a odcinek z ostatniego tygodnia stara się nawet odpowiedzieć na tak aktualne pytanie – czy powinniśmy się bać koronawirusa.?

Podcast prowadzi Wendy Zuckerman, australijska dziennikarka naukowa i można go słuchać na wszystkich najpopularniejszych platformach z podcastami , min.: Spotify, Apple podcast.

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności