Turnusy wakacyjne na oddziale rehabilitacji psychiatrycznej dla młodzieży

Aleksandra Gancarz
0 komentarz

Zbliża się koniec roku szkolnego, a wraz z nim coraz więcej wakacyjnych marzeń zmienia się w konkretne plany. W sytuacji zapaści systemu ochrony zdrowia psychicznego marzeniem wielu nastolatek i nastolatków jest leczenie, walka o swoje zdrowie psychiczne i ściśle z nim związane zdrowie somatyczne. 

Oddział dzienny rehabilitacji psychiatrycznej dla młodzieży w Szpitalu Wolskim w Warszawie organizuje dwutygodniowe turnusy wakacyjne, z których pierwszy rozpocznie się 3 lipca. Są one przeznaczone dla młodzieży po VI i po VII klasie szkoły podstawowej, niezależnie od rejonizacji. 

Organizatorom zależy na „stworzeniu przestrzeni budowania relacji, zaufania i współdziałania pomiędzy młodymi ludźmi oraz na ograniczeniu lęku, smutku i wykluczenia”. 

Ordynator oddziału dr n.med. Cezary Żechowski zamieścił informację o turnusach dla młodzieży na swoim prywatnym facebookowym profilu 26 maja, w piątkowe popołudnie, które rozpoczyna weekendowy czas najmniejszego ruchu na Facebooku. Mimo to, w pierwszej dobie jego post został udostępniony aż 159 razy. 

Pokazuje to skalę problemu, z jakim mierzymy się w Polsce. 

Źródło: facebook.com/cezary.zechowski 

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności
Już dostępny!

Przemyślnik edukacyjny

73 pytania będące źródłem edukacyjnej inspiracji i refleksji!