Turnusy wakacyjne na oddziale rehabilitacji psychiatrycznej dla młodzieży

Aleksandra Gancarz
0 komentarz

Zbliża się koniec roku szkolnego, a wraz z nim coraz więcej wakacyjnych marzeń zmienia się w konkretne plany. W sytuacji zapaści systemu ochrony zdrowia psychicznego marzeniem wielu nastolatek i nastolatków jest leczenie, walka o swoje zdrowie psychiczne i ściśle z nim związane zdrowie somatyczne. 

Oddział dzienny rehabilitacji psychiatrycznej dla młodzieży w Szpitalu Wolskim w Warszawie organizuje dwutygodniowe turnusy wakacyjne, z których pierwszy rozpocznie się 3 lipca. Są one przeznaczone dla młodzieży po VI i po VII klasie szkoły podstawowej, niezależnie od rejonizacji. 

Organizatorom zależy na „stworzeniu przestrzeni budowania relacji, zaufania i współdziałania pomiędzy młodymi ludźmi oraz na ograniczeniu lęku, smutku i wykluczenia”. 

Ordynator oddziału dr n.med. Cezary Żechowski zamieścił informację o turnusach dla młodzieży na swoim prywatnym facebookowym profilu 26 maja, w piątkowe popołudnie, które rozpoczyna weekendowy czas najmniejszego ruchu na Facebooku. Mimo to, w pierwszej dobie jego post został udostępniony aż 159 razy. 

Pokazuje to skalę problemu, z jakim mierzymy się w Polsce. 

Źródło: facebook.com/cezary.zechowski 

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności