Co zrobić, aby młodzi ludzie podejmowali wyzwania? Rozmowa z Julianem Smółką

Co zrobić, aby młodzi ludzie podejmowali wyzwania?

To pytanie zadają sobie rodzice, nauczyciele, wychowawcy i duchowni. Szczególnie dzisiaj, gdy apatia, bezczynność i rodząca się z tego depresyjność, jawi się jako cywilizacyjne zagrożenie. Przyglądając się pod tym kątem rzeczywistości naszych domów, szkół i przestrzeni społecznej domyślamy się, że olbrzymia część problemu tkwi w nas, dojrzałych dorosłych.

Ciekawym przyczynkiem do refleksji nad aktywnością i chęcią do działania młodych ludzi stanowi dialog z samymi zainteresowanymi. Nasz podcastowy gość, student SGH, Julian Smółka, dzieli się w naszej rozmowie swoim doświadczeniem w podejmowaniu wyzwań. Opowiada o wychodzeniu ze stref komfortu zarówno w szkole podstawowej, gimnazjum, liceum jak i na studiach. Pokazuje ile można znaleźć możliwości do aktywności i zaangażowania bez względu na ograniczenia stawiane przez system i dorosłych. Zakładane stowarzyszenia, fundacje i organizowane konkursy pokazują jak na bazie własnych przekonań i buntu wobec świata można podejmować wyzwania i współtworzyć naszą rzeczywistość.

posłuchaj poprzednich

Autor

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Dołącz do dyskusji

może cię zainteresować

Leśna edukacja w akcji

Po obejrzeniu wielu filmów o leśnych przedszkolach i szkołach z całego świata, wygląda na to, że dzieci zazwyczaj nie mają nic przeciwko temu, żeby bawić się na dworze w deszczu i błocie i niekoniecznie komfortowej temperaturze.

Czytaj więcej »

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?

Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?

Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?
Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?
Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera
O Nas - krótko

Dodajemy odwagi do zmian w edukacji.
Prezentujemy nowatorskie rozwiązania.
Tworzymy przestrzeń do dyskusji.

Przewiń do góry