#41 – 22 książki do przedsiębiorczości (uSawickich Podcast)

Ola i Marcin Sawiccy
0 komentarz

Czy same książki nauczą nas przedsiębiorczości? Zapewne nie. Choć zawsze mogą być dla nas inspiracją, zachętą, lub po prostu przyjemnością. Czy sam podręcznik do podstaw przedsiębiorczości nauczy nas przedsiębiorczości? Na pewno nie, na dodatek nie będzie dla nas inspiracją, może nas zniechęcić,  a także niestety zanudzić.

Dlatego zapraszam do poznania listy książek, które wpłynęły na moje myślenie o realizowaniu własnych marzeń, prowadzeniu zespołów, zarabianiu pieniędzy, organizacji pracy swojej i współpracowników. Nawet, jeżeli nie udało mi się zapamiętać podawanych tam wszystkich rozwiązań i wyników badań, to sama ich lektura była intelektualną i często estetyczną przygodą. 

Pośród wymienionych pozycji są reportaże, biografie, opowieści o organizacjach, historie powstawania wynalazków, przypadki upadłości i sukcesów. Czemu ma służyć wyliczanie tych książek ? Przede wszystkim, aby podzielić się zachwytem nad tym, na jak wiele sposobów możemy mówić, pisać i uczyć się o przedsiębiorczości. W ilu różnych perspektywach możemy ją postrzegać. 

Zapraszamy do słuchania!

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności