#138 – Jakie jest rozwiązanie na nudę? Dzień w pracowni Montessori klasy 4-8(uSawickich Podcast)

Ola i Marcin Sawiccy

W poprzednim odcinku pokazywaliśmy jak wygląda praca dzieci w klasach 1-3 w pracowni Montessori, tym razem zapraszamy do posłuchania co dzieje się w klasach 4-8.

Zgłębianie każdego zagadnienia swoimi ścieżkami, rozmowy, drążenie tematów, nuda, zastanawianie się, zadawanie pytań… to właśnie dzieje się w starszej klasie. Kiedy ciekawość i otwartość dzieci zmienia się i bardziej ukierunkowuje na tematy szkolne, nadal możemy zaobserwować to, z jak wielką pasją podchodzą do odkrywania tych zagadnień samemu. Słowa, książki czy mikroskop to realne codzienne źródła ich inspiracji!