Przedsiębiorczość Polaków. Raport

Przedsiębiorczość jest istotnym czynnikiem życia społeczno-gospodarczego. Rosnące zainteresowanie tym tematem wcale nie zaskakuje. Według Raportu GEM Polska za rok 2019, wynika, że społeczeństwo polskie jest aktualnie bardzo przychylne przedsiębiorczości i większość Polaków widzi szanse biznesowe w swoim otoczeniu. 

Co więcej, obecnie co dziesiąty Polak deklaruje chęć założenia firmy. Jednocześnie stwierdzono, że udział osób prowadzących młode firmy wśród dorosłych mieszkańców Polski zmniejszył się, wzrósł  natomiast udział osób prowadzących firmy dojrzałe, obecne na rynku powyżej trzech do pięciu lat. 

Pomimo nienajgorszej sytuacji na polskim rynku, wciąż jest jeszcze sporo do zrobienia w obszarach związanych z edukacją przedsiębiorczości na etapie szkolnictwa ponadpodstawowego i wyższego.

Poniższy wykres przedstawia postawy przedsiębiorcze w Polsce na tle średniej dla badanych państw Europy oraz grup gospodarek według poziomu dochodu w 2018 r. (procent osób dorosłych). Jak można zauważyć, Polacy zdecydowanie wyróżniają się dostrzeganiem szans biznesowych na tle reszty Europy.

Źródło: parp.gov.pl

Autor

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Dołącz do dyskusji

może cię zainteresować

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?

Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?

Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?
Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?
Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera
O Nas - krótko

Dodajemy odwagi do zmian w edukacji.
Prezentujemy nowatorskie rozwiązania.
Tworzymy przestrzeń do dyskusji.

Przewiń do góry