Szkoły w Nowej Zelandii będą uczyć o kryzysie klimatycznym

Edukacja seksualna w szkołach powoli odchodzi do lamusa. Ostatnio coraz popularniejszym tematem w dyskusjach wokół edukacji stają się problemy związane ze zmianami klimatycznymi.

Nowy program edukacyjny, sprawił, że Nowa Zelandia stanie się liderem edukacji na temat zmian klimatu na całym świecie. Co ważne, program ten będzie oferowany wszystkim szkołom, które uczą uczniów w wieku od 11 do 15 lat i nie będzie obowiązkowy.

Program edukacji o kryzysie klimatycznym miał swój projekt pilotażowy. W 2018 roku zajęcia wprowadzono w szkole w Christchurch. Okazało się, że sama rozmowa o kryzysie klimatycznym jedynie powoduje u nastolatków większy stres. Dlatego obecnie zajęcia mają skupiać się na sposobach radzenia sobie z lękiem i pracą nad emocjami towarzyszącymi dyskusjom o zmianach klimatu.

DARMOWY EBOOK

Po co tyle tego hasania po lesie?

12 pytań dotyczących leśnej edukacji