Nietypowy przedmiot szkolny – jazda konna

Jan Sawicki
0 komentarz

Jest taka szkoła, gdzie za jazdę na koniu otrzymuje się oceny, a z praktyki pisze się sprawdziany. Znajduje się ona w Niemczech, w miejscowości Neustadt (Dosse) w Brandenburgii. Przedmiot jaki ta szkoła oferuje swoim uczniom, doskonale wpisuje się w podejście, że edukacja może wyglądać inaczej.

Nie trzeba wyjeżdżać za granicę, żeby wziąć udział w ciekawym szkolnym projekcie. Przeczytajcie również o szkole o profilu disco polo, o której pisaliśmy na e:mi!

Szkoła Prinz-von-Homburg School oferuje profesjonalne szkolenie dla jeźdźców jako jeden z przedmiotów w planie lekcji. Jazda jest niezależnym przedmiotem szkolnym do 10 klasy, z którego oczywiście uczniowie dostają oceny z teorii i praktyki. Począwszy od klasy 11, jazda nie jest już osobnym przedmiotem na certyfikacie, ale jest częścią ogólnej klasy sportowej.

Jeżeli myślisz, że mowa tu o małej szkole położonej na wsi, to możesz się zdziwić. Infrastruktura obejmuje stadninę koni, szkołę z internatem i arenę jeździecką – bardziej przypomina to kampus uniwersytecki. 

Aby dostać się do tej wyjątkowej szkoły, przed przyjęciem do klasy specjalnej należy ukończyć testy umiejętności w skokach i ujeżdżeniu. Warto się jednak postarać, ponieważ szkoła jest doskonałym miejscem dla wszystkich planujących karierę w tym sporcie. Wielu jej uczniów odnosi sukcesy w zawodach podczas lat szkolnych, a grono absolwentów osiągających sukces w przyszłości jest coraz większe.

Źródło: faz.net

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności
Już dostępny!

Przemyślnik edukacyjny

73 pytania będące źródłem edukacyjnej inspiracji i refleksji!