Nietypowy przedmiot szkolny – jazda konna

Jest taka szkoła, gdzie za jazdę na koniu otrzymuje się oceny, a z praktyki pisze się sprawdziany. Znajduje się ona w Niemczech, w miejscowości Neustadt (Dosse) w Brandenburgii. Przedmiot jaki ta szkoła oferuje swoim uczniom, doskonale wpisuje się w podejście, że edukacja może wyglądać inaczej.

Nie trzeba wyjeżdżać za granicę, żeby wziąć udział w ciekawym szkolnym projekcie. Przeczytajcie również o szkole o profilu disco polo, o której pisaliśmy na e:mi!


Szkoła Prinz-von-Homburg School oferuje profesjonalne szkolenie dla jeźdźców jako jeden z przedmiotów w planie lekcji. Jazda jest niezależnym przedmiotem szkolnym do 10 klasy, z którego oczywiście uczniowie dostają oceny z teorii i praktyki. Począwszy od klasy 11, jazda nie jest już osobnym przedmiotem na certyfikacie, ale jest częścią ogólnej klasy sportowej.

Jeżeli myślisz, że mowa tu o małej szkole położonej na wsi, to możesz się zdziwić. Infrastruktura obejmuje stadninę koni, szkołę z internatem i arenę jeździecką – bardziej przypomina to kampus uniwersytecki. 

Aby dostać się do tej wyjątkowej szkoły, przed przyjęciem do klasy specjalnej należy ukończyć testy umiejętności w skokach i ujeżdżeniu. Warto się jednak postarać, ponieważ szkoła jest doskonałym miejscem dla wszystkich planujących karierę w tym sporcie. Wielu jej uczniów odnosi sukcesy w zawodach podczas lat szkolnych, a grono absolwentów osiągających sukces w przyszłości jest coraz większe.

Źródło: faz.net

Autor

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Dołącz do dyskusji

może cię zainteresować

Kontakt z naturą a IQ

Obcowanie z naturą jest coraz bardziej doceniane, w szczególności w edukacji. Świadczy o tym między innymi rosnąca liczba szkół leśnych czy popularyzacja nauczania na świeżym

Czytaj więcej »

Strefa wolna od…

Miasto Poznań sfinansuje inicjatywę mającą na celu przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową w placówkach oświatowych. Realizacją projektu „Szkoła strefą wolną

Czytaj więcej »

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?

Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?

Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?
Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?
Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera
O Nas - krótko

Dodajemy odwagi do zmian w edukacji.
Prezentujemy nowatorskie rozwiązania.
Tworzymy przestrzeń do dyskusji.

Przewiń do góry