Nietypowy przedmiot szkolny – jazda konna

Jan Sawicki

Jest taka szkoła, gdzie za jazdę na koniu otrzymuje się oceny, a z praktyki pisze się sprawdziany. Znajduje się ona w Niemczech, w miejscowości Neustadt (Dosse) w Brandenburgii. Przedmiot jaki ta szkoła oferuje swoim uczniom, doskonale wpisuje się w podejście, że edukacja może wyglądać inaczej.

Nie trzeba wyjeżdżać za granicę, żeby wziąć udział w ciekawym szkolnym projekcie. Przeczytajcie również o szkole o profilu disco polo, o której pisaliśmy na e:mi!

Szkoła Prinz-von-Homburg School oferuje profesjonalne szkolenie dla jeźdźców jako jeden z przedmiotów w planie lekcji. Jazda jest niezależnym przedmiotem szkolnym do 10 klasy, z którego oczywiście uczniowie dostają oceny z teorii i praktyki. Począwszy od klasy 11, jazda nie jest już osobnym przedmiotem na certyfikacie, ale jest częścią ogólnej klasy sportowej.

Jeżeli myślisz, że mowa tu o małej szkole położonej na wsi, to możesz się zdziwić. Infrastruktura obejmuje stadninę koni, szkołę z internatem i arenę jeździecką – bardziej przypomina to kampus uniwersytecki.

Aby dostać się do tej wyjątkowej szkoły, przed przyjęciem do klasy specjalnej należy ukończyć testy umiejętności w skokach i ujeżdżeniu. Warto się jednak postarać, ponieważ szkoła jest doskonałym miejscem dla wszystkich planujących karierę w tym sporcie. Wielu jej uczniów odnosi sukcesy w zawodach podczas lat szkolnych, a grono absolwentów osiągających sukces w przyszłości jest coraz większe.

Źródło: faz.net