Aktywność antidotum na depresję

Jan Sawicki
0 komentarz

Grupa badaczy w lutym tego roku w “The Lancet Psychiatry” opublikowała badania z których jasno wynika, że powinniśmy zacząć zwracać większą uwagę na aspekt aktywności młodych ludzi, których wychowujemy.

Szkoła, zadania domowe, zajęcia dodatkowe czy korepetycje z przedmiotów, z którymi sobie nie radzimy. Te aktywności zajmują nam większość dnia, a do tego trzeba znaleźć jeszcze czas na jedzenie, spanie i socjalizację. Nasze wymagania wobec młodzieży rozmijają się z ich potrzebą swobody. A nawet jeżeli pojawia się wolny czas, to zmęczenie wynikające z ilości obowiązków sprawia, że nie są wystarczająco aktywni.

Badania naukowców w składzie Aaron Kandola, Gemma Lewis, David P. J. Osborn, Brendon Stubbs i Joseph F. Hayes dotyczące związków ruchu ze stanem psychicznym ludzi młodych, wyraźnie wskazują, że nastolatki o niewielkiej skłonności do ruchu znacznie częściej zapadają na depresję niż ich bardziej ruchliwi rówieśnicy. Naukowcy odkryli, że każde dodatkowe 60 minut siedzącego trybu życia w wieku dwunastu, czternastu i szesnastu lat wiązało się ze wzrostem wskaźnika depresji odpowiednio o 11,1%, 8% lub 10,5%, w wieku  lat osiemnastu.

Źródło: thelancet.com

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności