Aktywność antidotum na depresję

Jan Sawicki
0 komentarz

Grupa badaczy w lutym tego roku w “The Lancet Psychiatry” opublikowała badania z których jasno wynika, że powinniśmy zacząć zwracać większą uwagę na aspekt aktywności młodych ludzi, których wychowujemy.

Szkoła, zadania domowe, zajęcia dodatkowe czy korepetycje z przedmiotów, z którymi sobie nie radzimy. Te aktywności zajmują nam większość dnia, a do tego trzeba znaleźć jeszcze czas na jedzenie, spanie i socjalizację. Nasze wymagania wobec młodzieży rozmijają się z ich potrzebą swobody. A nawet jeżeli pojawia się wolny czas, to zmęczenie wynikające z ilości obowiązków sprawia, że nie są wystarczająco aktywni.

Badania naukowców w składzie Aaron Kandola, Gemma Lewis, David P. J. Osborn, Brendon Stubbs i Joseph F. Hayes dotyczące związków ruchu ze stanem psychicznym ludzi młodych, wyraźnie wskazują, że nastolatki o niewielkiej skłonności do ruchu znacznie częściej zapadają na depresję niż ich bardziej ruchliwi rówieśnicy. Naukowcy odkryli, że każde dodatkowe 60 minut siedzącego trybu życia w wieku dwunastu, czternastu i szesnastu lat wiązało się ze wzrostem wskaźnika depresji odpowiednio o 11,1%, 8% lub 10,5%, w wieku  lat osiemnastu.

Źródło: thelancet.com

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności
Już dostępny!

Przemyślnik edukacyjny

73 pytania będące źródłem edukacyjnej inspiracji i refleksji!