Ekonomiczne losy absolwentów uczelni – rozmowa z dr hab. Mikołajem Jasińskim

Marcin Sawicki
0 komentarz

Większość z nas marzy, snuje plany, zastanawia się czego się uczyć i co robić w życiu? Generalnie staramy się odpowiedzieć na pytania: Kim być? Jaki zawód wykonywać? Na jakie studia zdawać? W większości sytuacji kierujemy się naszymi pasjami, talentami czy zainteresowaniami. 

Może się jednak pojawić taki moment, podczas podejmowania decyzji, w którym będziemy chcieli dowiedzieć się czegoś więcej o ludziach, którzy mając niegdyś  podobne dylematy, przeszli już tę drogę. Na przykład: jak długo absolwenci interesującego nas kierunku szukali pracy, w jakim zawodzie mogli liczyć na najszybszy wzrost zarobków, w jakich regionach Polski ich wynagrodzenie było najlepsze w stosunku do lokalnych kosztów utrzymania? 

Wówczas odpowiedzi na te, i setki innych pytań, związanych z losami absolwentów polskich uczelni, możemy uzyskać bezpłatnie dzięki platformie ELA. Ogólnopolski system monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów (ELA) szkół wyższych dostarcza wiarygodnych informacji o zawodowych losach osób kończących studia. Dzięki badaniom, i zintegrowaniu danych uzyskanych z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i systemu Pol-on, powstało niezwykłe kompendium informacji mogących stać się wskazówką przy podejmowaniu kluczowych życiowych decyzji.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z jednym z twórców projektu, dr hab. Mikołajem Jasińskim.

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności
Już dostępny!

Przemyślnik edukacyjny

73 pytania będące źródłem edukacyjnej inspiracji i refleksji!