Ekonomiczne losy absolwentów uczelni – rozmowa z dr hab. Mikołajem Jasińskim

Większość z nas marzy, snuje plany, zastanawia się czego się uczyć i co robić w życiu? Generalnie staramy się odpowiedzieć na pytania: Kim być? Jaki zawód wykonywać? Na jakie studia zdawać? W większości sytuacji kierujemy się naszymi pasjami, talentami czy zainteresowaniami.

Może się jednak pojawić taki moment, podczas podejmowania decyzji, w którym będziemy chcieli dowiedzieć się czegoś więcej o ludziach, którzy mając niegdyś  podobne dylematy, przeszli już tę drogę. Na przykład: jak długo absolwenci interesującego nas kierunku szukali pracy, w jakim zawodzie mogli liczyć na najszybszy wzrost zarobków, w jakich regionach Polski ich wynagrodzenie było najlepsze w stosunku do lokalnych kosztów utrzymania?

Wówczas odpowiedzi na te, i setki innych pytań, związanych z losami absolwentów polskich uczelni, możemy uzyskać bezpłatnie dzięki platformie ELA. Ogólnopolski system monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów (ELA) szkół wyższych dostarcza wiarygodnych informacji o zawodowych losach osób kończących studia. Dzięki badaniom, i zintegrowaniu danych uzyskanych z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i systemu Pol-on, powstało niezwykłe kompendium informacji mogących stać się wskazówką przy podejmowaniu kluczowych życiowych decyzji.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z jednym z twórców projektu, dr hab. Mikołajem Jasińskim.

Leśna edukacja w akcji

Po obejrzeniu wielu filmów o leśnych przedszkolach i szkołach z całego świata, wygląda na to, że dzieci zazwyczaj nie mają nic przeciwko temu, żeby bawić się na dworze w deszczu i błocie i niekoniecznie komfortowej temperaturze.