Ekonomiczne losy absolwentów uczelni – rozmowa z dr hab. Mikołajem Jasińskim

Większość z nas marzy, snuje plany, zastanawia się czego się uczyć i co robić w życiu? Generalnie staramy się odpowiedzieć na pytania: Kim być? Jaki zawód wykonywać? Na jakie studia zdawać? W większości sytuacji kierujemy się naszymi pasjami, talentami czy zainteresowaniami. 

Może się jednak pojawić taki moment, podczas podejmowania decyzji, w którym będziemy chcieli dowiedzieć się czegoś więcej o ludziach, którzy mając niegdyś  podobne dylematy, przeszli już tę drogę. Na przykład: jak długo absolwenci interesującego nas kierunku szukali pracy, w jakim zawodzie mogli liczyć na najszybszy wzrost zarobków, w jakich regionach Polski ich wynagrodzenie było najlepsze w stosunku do lokalnych kosztów utrzymania? 

Wówczas odpowiedzi na te, i setki innych pytań, związanych z losami absolwentów polskich uczelni, możemy uzyskać bezpłatnie dzięki platformie ELA. Ogólnopolski system monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów (ELA) szkół wyższych dostarcza wiarygodnych informacji o zawodowych losach osób kończących studia. Dzięki badaniom, i zintegrowaniu danych uzyskanych z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i systemu Pol-on, powstało niezwykłe kompendium informacji mogących stać się wskazówką przy podejmowaniu kluczowych życiowych decyzji.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z jednym z twórców projektu, dr hab. Mikołajem Jasińskim.

Autor

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Dołącz do dyskusji

może cię zainteresować

Leśna edukacja w akcji

Po obejrzeniu wielu filmów o leśnych przedszkolach i szkołach z całego świata, wygląda na to, że dzieci zazwyczaj nie mają nic przeciwko temu, żeby bawić się na dworze w deszczu i błocie i niekoniecznie komfortowej temperaturze.

Czytaj więcej »

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?

Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?

Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?
Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?
Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera
O Nas - krótko

Dodajemy odwagi do zmian w edukacji.
Prezentujemy nowatorskie rozwiązania.
Tworzymy przestrzeń do dyskusji.

Przewiń do góry