Flexbooks

Jan Sawicki
0 komentarz

Każdy z nas miał w swoim życiu epizod mazania po podręcznikach. Domyślam się, że w większości takie bazgroły jedynie „uatrakcyjniały” w oczach właściciela podręcznik, lecz nie za dużo wnosiły do niego wartości.

Co byście powiedzieli jednak, gdyby ktoś zaproponował Wam podręcznik, który można dowolnie modyfikować. Nie musielibyście już w tajemnicy pod ławką zamalowywać kolejnych stron długopisem, a zamiast tego moglibyście dowolnie edytować jego treść, tak, żeby prezentowała to, co dla was najistotniejsze z danego tematu. Dodawanie treści, usuwanie, zaznaczanie, rozbudowywanie. Do tego dowolne modyfikacje rozdziałów i niezliczone notatki w dowolnej formie?

Brzmi jak śpiew przyszłości, a jest czymś do czego każdy z nas ma dostęp i to bezpłatnie. Tworzeniem właśnie takich zdigitalizowanych podręczników zajmuje się fundacja CK-12, której jednym z głównych celów jest tworzenie podręczników dla wszystkich klas od zerówki po liceum, które można by było w dowolny sposób modyfikować.

Podręczniki obejmują większość przedmiotów, od matematyki, przez przedmioty ścisłe po ekonomię i inne nauki humanistyczne. Można je edytować, ale równie dobrze sprawdzą się jako dostępne bezpłatnie i rzetelne źródło wiedzy, z którego można korzystać na co dzień.

Podręczniki i wiele innych ciekawych i nowatorskich rozwiązań znajdziesz na stronie: ck12.org

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności
Już dostępny!

Przemyślnik edukacyjny

73 pytania będące źródłem edukacyjnej inspiracji i refleksji!