Flexbooks

Jan Sawicki
0 komentarz

Każdy z nas miał w swoim życiu epizod mazania po podręcznikach. Domyślam się, że w większości takie bazgroły jedynie „uatrakcyjniały” w oczach właściciela podręcznik, lecz nie za dużo wnosiły do niego wartości.

Co byście powiedzieli jednak, gdyby ktoś zaproponował Wam podręcznik, który można dowolnie modyfikować. Nie musielibyście już w tajemnicy pod ławką zamalowywać kolejnych stron długopisem, a zamiast tego moglibyście dowolnie edytować jego treść, tak, żeby prezentowała to, co dla was najistotniejsze z danego tematu. Dodawanie treści, usuwanie, zaznaczanie, rozbudowywanie. Do tego dowolne modyfikacje rozdziałów i niezliczone notatki w dowolnej formie?

Brzmi jak śpiew przyszłości, a jest czymś do czego każdy z nas ma dostęp i to bezpłatnie. Tworzeniem właśnie takich zdigitalizowanych podręczników zajmuje się fundacja CK-12, której jednym z głównych celów jest tworzenie podręczników dla wszystkich klas od zerówki po liceum, które można by było w dowolny sposób modyfikować.

Podręczniki obejmują większość przedmiotów, od matematyki, przez przedmioty ścisłe po ekonomię i inne nauki humanistyczne. Można je edytować, ale równie dobrze sprawdzą się jako dostępne bezpłatnie i rzetelne źródło wiedzy, z którego można korzystać na co dzień.

Podręczniki i wiele innych ciekawych i nowatorskich rozwiązań znajdziesz na stronie: ck12.org

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności