Flexbooks

Każdy z nas miał w swoim życiu epizod mazania po podręcznikach. Domyślam się, że w większości takie bazgroły jedynie „uatrakcyjniały” w oczach właściciela podręcznik, lecz nie za dużo wnosiły do niego wartości.

Co byście powiedzieli jednak, gdyby ktoś zaproponował Wam podręcznik, który można dowolnie modyfikować. Nie musielibyście już w tajemnicy pod ławką zamalowywać kolejnych stron długopisem, a zamiast tego moglibyście dowolnie edytować jego treść, tak, żeby prezentowała to, co dla was najistotniejsze z danego tematu. Dodawanie treści, usuwanie, zaznaczanie, rozbudowywanie. Do tego dowolne modyfikacje rozdziałów i niezliczone notatki w dowolnej formie?

Brzmi jak śpiew przyszłości, a jest czymś do czego każdy z nas ma dostęp i to bezpłatnie. Tworzeniem właśnie takich zdigitalizowanych podręczników zajmuje się fundacja CK-12, której jednym z głównych celów jest tworzenie podręczników dla wszystkich klas od zerówki po liceum, które można by było w dowolny sposób modyfikować.

Podręczniki obejmują większość przedmiotów, od matematyki, przez przedmioty ścisłe po ekonomię i inne nauki humanistyczne. Można je edytować, ale równie dobrze sprawdzą się jako dostępne bezpłatnie i rzetelne źródło wiedzy, z którego można korzystać na co dzień.

Podręczniki i wiele innych ciekawych i nowatorskich rozwiązań znajdziesz na stronie: ck12.org

Autor

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Dołącz do dyskusji

może cię zainteresować

Szkoła, wioska, nauczyciel

Kolejna rozmowa z panem profesorem Markiem Kaczmarzykiem koncentruje się na wzajemnych relacjach rodziców i nauczycieli, a konkretniej zespołów nauczycieli. Chodzi o przywrócenie tej relacji należytej

Czytaj więcej »

Uczenie przez patrzenie

Zapraszamy do wysłuchania podkastu z Joanną Pętkowską-Hankel, architektem i nauczycielem akademickim. Od kilku lat prowadzi w Krzyżowej rodzinne plenery rysunkowo-malarskie w ramach „Szkoły Patrzenia”. W

Czytaj więcej »

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?

Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?

Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?
Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?
Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera
O Nas - krótko

Dodajemy odwagi do zmian w edukacji.
Prezentujemy nowatorskie rozwiązania.
Tworzymy przestrzeń do dyskusji.

Przewiń do góry
DARMOWY EBOOK

Po co tyle tego hasania po lesie?

12 pytań dotyczących leśnej edukacji