Porozmawiajmy o wspólnocie. Dni CEO z ważnym motywem przewodnim

Wiktoria Korzecka

Centrum Edukacji Obywatelskiej rusza z cyklem spotkań merytorycznych, warsztatów oraz webinariów, których wspólnym mianownikiem i celem jest rozmowa o aktualnych wyzwaniach szkoły. To trwające od 7 do 17 czerwca wydarzenie online skierowane jest do nauczycieli, dyrektorów, uczniów oraz wszystkich osób zainteresowanych istotą edukacji.

W tym roku szkolnym motywem przewodnim spotkań jest wspólnota. Będą one dobrą okazją do wymiany zdań m.in. na temat tego, jak zmieniło się jej znaczenie po długim okresie zdalnego funkcjonowania szkoły i ogólnie – codzienności. Wyróżnikiem wydarzenia jest to, że w dyskusjach na temat edukacji szczególne znaczenie będzie miał głos samej młodzieży.

Cykl spotkań rozpocznie webinarium na temat uczenia się w kontekście edukacji zdalnej. Kolejne dni wypełnią rozmowy na temat współpracy czy otwartości, a także warsztaty dla nauczycielek i nauczycieli na temat wspierania realnej równości płci w szkołach. Nie zabraknie również okazji do wymiany zdań na temat relacji.

W programie Dni Centrum Edukacji Obywatelskiej znalazły się wydarzenia takie jak:

Dokładne informacje na temat wydarzeń odbywających się w ramach Dni CEO można znaleźć na FB oraz stronie