#119 – Jak uczyć się języka polskiego w liceum? Gość: Roman Zoń (uSawickich Podcast)

Ola i Marcin Sawiccy

W dzisiejszym odcinku ponownie gościmy w naszym studiu Romana Zonia! Poprzednim razem rozmawialiśmy o tym, jak stworzyć liceum, które pokochają licealiści. Dzisiaj natomiast chcielibyśmy poruszyć kwestie nauki języka polskiego w liceum.

Jest to temat, który wbrew pozorom nie dotyczy tylko uczniów z edukacji domowej, ponieważ ciężar nauki języków jest w dużej mierze również “na głowie” ucznia uczęszczającego do tradycyjnej (stacjonarnej) szkoły.

Zapraszamy do ciekawej rozmowy, w której nasz gość, od lat uczący języka polskiego w szkołach stacjonarnych, i od 12 lat egzaminujący uczniów z edukacji domowej, dzieli się swoimi refleksjami, wskazówkami i doświadczeniami, które mogą pomóc w nauce języka polskiego!

Zapraszamy do słuchania!

Marta 28 grudnia 2022 - 15:03

Chciałam zapytać, co to za książka przyglądająca się historii z punktu widzenia historii kawy i tytoniu?