e:Debata – Edukacja domowa – system alternatywny czy ucieczka od systemu

E:MI Edukacja: Można Inaczej

W piękny, sobotni, wrześniowy dzień w Książenicach w Strefie Ruchu podczas Zlotu ED szkoły MMS z Grodziska Mazowieckiego udało nam się zebrać troje interesujących debatantów: Olę Sawicką — nauczycielkę, mamę siedmiorga dzieci uczących się w różnych systemach edukacyjnych i innowatorkę edukacyjną, Aleksandra Pawlickiego — nauczyciela, tatę i wykładowcę w Szkole Edukacji PAFW i UW i Wojciecha Kępę — tegorocznego maturzystę uczącego się zarówno w szkole systemowej jak i w ED, żeby porozmawiać o tym czy edukacja domowa jest systemem alternatywnym, czy ucieczką od systemu. Debatę dla portalu e:mi poprowadził nauczyciel i dziennikarz Krzysztof Lewenstam.

Warto posłuchać tej debaty, żeby dowiedzieć się, między innymi, do czego może być nam potrzebna w obecnych czasach wiedza ogólna, dlaczego warto się nudzić i o czym powinni pamiętać rodzice, planując edukację swoich dorastających nastolatków. Zapraszamy!

Uczestnicy:

• Aleksander Pawlicki — wieloletni nauczyciel, historyk, tata, wykładowca w Szkole Edukacji Polsko-Amerykańskej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego,
  • Wojciech Kępa — tegoroczny maturzysta, uczeń edukacji systemowej i domowej
  • Ola Sawicka — nauczycielka, mama siedmiorga dzieci uczących się w różnych systemach edukacyjnych, innowatorka edukacyjna
  • Krzysztof Lewenstam — nauczyciel, dziennikarz, tata