“Educated”

Dżemila Sulkiewicz
0 komentarz

Zaintrygował mnie ten tytuł, gdy szukałam książki do słuchania po angielsku. Przedstawiona w niej historia, która okazała się autobiografią, wydarzyła się współcześnie w górach Idaho. Nie jest to jednak ani Ameryka, którą znamy z seriali, ani teraźniejszość, którą rozumiemy. Gdyby nie odniesienia do wydarzeń, które pamiętam z wiadomości telewizyjnych, przedstawione wydarzenia mogłyby rozgrywać się sto lat temu.

Nieprawdopodobna, trzymająca w napięciu jak thriller, opowieść o rodzinie i drodze, jaką dziewczynka, odcięta od współczesności przez szaleństwo ojca, przebyła, by trafić na najlepsze światowe uniwersytety. Inspiruje i skłania do refleksji, czym jest edukacja i do czego jej potrzebujemy. Może też być podpowiedzią, skąd bierze się obecny, post-Trumpowy podział Ameryki.

W Polsce książka została wydana przez Wydawnictwo Czarna Owca w sierpniu 2019 roku pod tytułem “Uwolniona. Jak wykształcenie odmieniło moje życie”.

Warto też zobaczyć rozmowę Billa Gatesa z Tarą Westover.

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności