“Educated”

Dżemila Sulkiewicz
0 komentarz

Zaintrygował mnie ten tytuł, gdy szukałam książki do słuchania po angielsku. Przedstawiona w niej historia, która okazała się autobiografią, wydarzyła się współcześnie w górach Idaho. Nie jest to jednak ani Ameryka, którą znamy z seriali, ani teraźniejszość, którą rozumiemy. Gdyby nie odniesienia do wydarzeń, które pamiętam z wiadomości telewizyjnych, przedstawione wydarzenia mogłyby rozgrywać się sto lat temu.

Nieprawdopodobna, trzymająca w napięciu jak thriller, opowieść o rodzinie i drodze, jaką dziewczynka, odcięta od współczesności przez szaleństwo ojca, przebyła, by trafić na najlepsze światowe uniwersytety. Inspiruje i skłania do refleksji, czym jest edukacja i do czego jej potrzebujemy. Może też być podpowiedzią, skąd bierze się obecny, post-Trumpowy podział Ameryki.

W Polsce książka została wydana przez Wydawnictwo Czarna Owca w sierpniu 2019 roku pod tytułem “Uwolniona. Jak wykształcenie odmieniło moje życie”.

Warto też zobaczyć rozmowę Billa Gatesa z Tarą Westover.

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności
Już dostępny!

Przemyślnik edukacyjny

73 pytania będące źródłem edukacyjnej inspiracji i refleksji!