Khan Academy

Khan Academy jest miejscem, które bezpłatnie udostępnia wysokiej jakości materiały dydaktyczne dla wszystkich grup wiekowych. Kursy jakie tutaj znajdziemy dotyczą każdego przedmiotu szkolnego – od podstawowej matematyki, przez historię sztuki aż po makroekonomię.

Historia samego portalu jest wyjątkowa.  Został on stworzony przez Sala Khana, który udzielał korepetycji swojemu kuzynowi. Sal wpadł jednak na pomysł nagrania korepetycji tak aby jego kuzyn miał do nich dostęp niezależnie od dyspozycji wujka. Nagrywane lekcję spotkały się z tak wielkim zainteresowaniem, że dziś Khan Academy zatrudnia 150 osób a ich misją jest zapewnienie darmowej, światowej klasy edukacji każdemu,  niezależnie od miejsca i środków.

Ja sam, będąc jeszcze uczniem na edukacji domowej, nie raz korzystałem z materiałów Khana i okazały się one dla mnie niezastąpioną pomocą podczas przygotowania się do matury z rozszerzonej fizyki. Kurs ten był poukładany w bardzo przejrzysty i logiczny sposób, tak aby stopniowo budować swoją wiedzę. Czy jesteś uczniem, który ma problemy z jednym z przedmiotów bądź po prostu chciałbyś nauczyć czegoś nowego szczerze zachęcam do odwiedzenia Khan Academy.

Na stronę można wejść pod tym linkiem.

Autor

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Dołącz do dyskusji

może cię zainteresować

Film o szkole w Mubende

Dom, ulica, plac zabaw, osiedlowy sklep, przedszkole… Tu się urodziliśmy. Tu się  wychowaliśmy, tu się wszystko  zaczęło. Z większym lub mniejszym szczęściem trafiliśmy do szkoły,

Czytaj więcej »

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?

Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?

Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?
Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?
Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera
O Nas - krótko

Dodajemy odwagi do zmian w edukacji.
Prezentujemy nowatorskie rozwiązania.
Tworzymy przestrzeń do dyskusji.

Przewiń do góry