Rób testy!

Jan Sawicki
0 komentarz

Już kilka lat temu, czytałem bardzo ciekawe opracowanie, w którym autor uzasadniał jaki ma wpływ na naukę robienie testów. Według niego zrobienie testu z tematu wtedy, gdy dopiero chcemy zacząć się uczyć, może poprawić wyniki na egzaminie o kilkadziesiąt procent. Było to dla mnie bardzo ciekawe odkrycie, które od tamtego czasu, przy okazji czytania wielu książek cały czas się przewija.

Kiedy niedawno natrafiłem na artykuł na ten sam temat pomyślałem, że warto się tą informacją podzielić.

Na portalu Edutopia (o którym już mieliśmy okazję wspomnieć na naszej stronie) przeczytałem, że praktyczne testy nie tylko pomagają odkryć luki w naszej wiedzy – ale także wzmacniają pamięć.

W badaniu z 2014 r. studenci, którzy  ponownie przeczytali materiały do ​​nadchodzącego egzaminu uzyskali średni wynik na egzaminie wynoszący 50 %, natomiast studenci, którzy wzięli udział w testach praktycznych przed rozpoczęciem nauki i w jej trakcie, radzili sobie znacznie lepiej – zdobywając na egzaminie 66%.

Badania pokazują, iż uczniowie polegający wyłącznie na czytaniu materiału  mogą nabrać fałszywego wrażenia, że rozumieją dany temat. Testy praktyczne pomagają wypełnić lukę między tym, co wiemy, a tym, co wydaje nam się, że wiemy.

Polecam obejrzeć poniższy film, który w mniej niż dwie minuty przybliża jeszcze lepiej to, o czym piszę:

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności