4. Śląski Festiwal Nauki w Katowicach

Bardziej międzynarodowo, bardziej POP, bardziej (radio)aktywnie – ŚFN taki sam, a jednak trochę inny. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE już na dobre wpisał się w kalendarz wydarzeń odbywających się zimą w stolicy województwa śląskiego. Czwartą edycję ŚFN zaplanowano na 25–27 stycznia 2020 r. Pomysłodawcą przedsięwzięcia i jego liderem od początku jest Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Trzecia odsłona ŚFN przyciągnęła do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach – areny zasadniczej część festiwalu – aż 35 tysięcy osób, kilka kolejnych tysięcy śledziło przebieg wydarzenia za pośrednictwem transmisji internetowej. Dane te potwierdzają tylko, że zapotrzebowanie na taką formę prezentowania i przybliżania nauki jest w naszym regionie ogromne.

Już teraz Śląski Festiwal Nauki w Katowicach jest największym w Polsce wydarzeniem o charakterze popularyzującym naukę w kategorii tych odbywających się w jednym miejscu i pod dachem. W ramach czwartej edycji organizatorzy festiwalu postanowili ponownie skorzystać ze sprawdzonego modelu. 4. ŚFN KATOWICE rozpocznie zatem po raz kolejny sobotnia uroczysta gala otwarcia w Teatrze Śląskim im. S. Wyspiańskiego w Katowicach, a w niedzielę i w poniedziałek na rzecz festiwalu zostanie zagospodarowana praktycznie cała ogromna powierzchnia gmachu MCK.

Szczegóły znajdą Państwo na stronie wydarzenia.

Szczególnie serdecznie zapraszamy na stoisko zaprzyjaźnionej jednostki – Uniwersytetu Otwartego i wzięcia udziału w Naukowym Speed Datingu. Spotkanie z nauką w formie szybkich randek? Czemu nie? Każdy z naukowców obecnych na naszym stoisku będzie miał 5 minut, żeby opowiedzieć Wam o tym, czym się zajmuje, a Wy, przez kolejne 5 minut, będziecie mogli mu zadać każde pytanie, które przyjdzie Wam do głowy. Następnie usłyszycie dzwonek i… zmiana! Kolejny stolik, a przy nim następny badacz, badaczka, którzy zabiorą Was do swojego świata. Świata NAUKI, który jest BLIŻEJ niż Wam się wydaje. Może to będzie początek fantastycznej przygody z nauką? Kto wie?

DARMOWY EBOOK

Po co tyle tego hasania po lesie?

12 pytań dotyczących leśnej edukacji