4. Śląski Festiwal Nauki w Katowicach

Jan Sawicki
0 komentarz

Bardziej międzynarodowo, bardziej POP, bardziej (radio)aktywnie – ŚFN taki sam, a jednak trochę inny. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE już na dobre wpisał się w kalendarz wydarzeń odbywających się zimą w stolicy województwa śląskiego. Czwartą edycję ŚFN zaplanowano na 25–27 stycznia 2020 r. Pomysłodawcą przedsięwzięcia i jego liderem od początku jest Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Trzecia odsłona ŚFN przyciągnęła do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach – areny zasadniczej część festiwalu – aż 35 tysięcy osób, kilka kolejnych tysięcy śledziło przebieg wydarzenia za pośrednictwem transmisji internetowej. Dane te potwierdzają tylko, że zapotrzebowanie na taką formę prezentowania i przybliżania nauki jest w naszym regionie ogromne. 

Już teraz Śląski Festiwal Nauki w Katowicach jest największym w Polsce wydarzeniem o charakterze popularyzującym naukę w kategorii tych odbywających się w jednym miejscu i pod dachem. W ramach czwartej edycji organizatorzy festiwalu postanowili ponownie skorzystać ze sprawdzonego modelu. 4. ŚFN KATOWICE rozpocznie zatem po raz kolejny sobotnia uroczysta gala otwarcia w Teatrze Śląskim im. S. Wyspiańskiego w Katowicach, a w niedzielę i w poniedziałek na rzecz festiwalu zostanie zagospodarowana praktycznie cała ogromna powierzchnia gmachu MCK.

Szczegóły znajdą Państwo na stronie wydarzenia.

Szczególnie serdecznie zapraszamy na stoisko zaprzyjaźnionej jednostki – Uniwersytetu Otwartego i wzięcia udziału w Naukowym Speed Datingu. Spotkanie z nauką w formie szybkich randek? Czemu nie? Każdy z naukowców obecnych na naszym stoisku będzie miał 5 minut, żeby opowiedzieć Wam o tym, czym się zajmuje, a Wy, przez kolejne 5 minut, będziecie mogli mu zadać każde pytanie, które przyjdzie Wam do głowy. Następnie usłyszycie dzwonek i… zmiana! Kolejny stolik, a przy nim następny badacz, badaczka, którzy zabiorą Was do swojego świata. Świata NAUKI, który jest BLIŻEJ niż Wam się wydaje. Może to będzie początek fantastycznej przygody z nauką? Kto wie?

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności
Już dostępny!

Przemyślnik edukacyjny

73 pytania będące źródłem edukacyjnej inspiracji i refleksji!