Memrise – aplikacja do nauki języków

Jan Sawicki
0 komentarz

Memrise to aplikacja do nauki języków. To co ją wyróżnia, to fakt, że uczy nowych słówek wykorzystując metodę inteligentnych powtórek. W skrócie polega ona na tym, że aplikacja w zależności od tego jak szybko zapamiętaliśmy dane słówko, przypomina nam je w różnych odstępach czasu. Innymi słowy, im szybciej nauczymy się danego słówka i przy kolejnych powtórkach w dalszym ciągu je pamiętamy, tym dłuższe są odstępy czasu do kolejnej powtórki. I na odwrót. 

Dzięki Memrise można się uczyć kilkunastu języków korzystając z takich funkcji wbudowanych a aplikację jak:

  • Codzienne powtórki
  • Ćwiczenia wymowy
  • Nauka z lokalsami (słuchamy słówek czy fraz wypowiadanych np. Przez Brytyjczyków)
  • Szybkie powtórki
  • Ćwiczenia słuchania

Dla niektórych języków są także dostępne funkcję o tajemniczych nazwach Grammarbot i Chatbots.

To co sprawia, że z aplikacji korzysta się jeszcze chętniej, to wykorzystanie tak popularnej w ostatnich czasem grywalizacji. Możliwość zdobywania punktów i rywalizowania ze znajomymi uatrakcyjnia cały proces nauki i sprawia, że potrafimy się uczyć znacznie dłużej niż w normalnych warunkach.

Ostatnią z ciekawych funkcji, o której w tym przypadku trzeba wspomnieć, to funkcja „Explore”. Pozwala ona poznać w obcym języku nazwę przedmiotu na który nakierujemy kamerę naszego telefonu. Przykładowo, po najechaniu kamerą na książkę, aplikacja rozpozna przedmiot i wyświetli na ekranie słówko „book”.

Aplikacja w podstawowej wersji jest darmowa, a odblokowanie wszystkich funkcji wymaga wykupienia abonamentu, na który bardzo często zdarzają się promocje.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.memrise.com.

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności
Już dostępny!

Przemyślnik edukacyjny

73 pytania będące źródłem edukacyjnej inspiracji i refleksji!