Memrise – aplikacja do nauki języków

Memrise to aplikacja do nauki języków. To co ją wyróżnia, to fakt, że uczy nowych słówek wykorzystując metodę inteligentnych powtórek. W skrócie polega ona na tym, że aplikacja w zależności od tego jak szybko zapamiętaliśmy dane słówko, przypomina nam je w różnych odstępach czasu. Innymi słowy, im szybciej nauczymy się danego słówka i przy kolejnych powtórkach w dalszym ciągu je pamiętamy, tym dłuższe są odstępy czasu do kolejnej powtórki. I na odwrót.

Dzięki Memrise można się uczyć kilkunastu języków korzystając z takich funkcji wbudowanych a aplikację jak:

• Codzienne powtórki
  • Ćwiczenia wymowy
  • Nauka z lokalsami (słuchamy słówek czy fraz wypowiadanych np. Przez Brytyjczyków)
  • Szybkie powtórki
  • Ćwiczenia słuchania

Dla niektórych języków są także dostępne funkcję o tajemniczych nazwach Grammarbot i Chatbots.

To co sprawia, że z aplikacji korzysta się jeszcze chętniej, to wykorzystanie tak popularnej w ostatnich czasem grywalizacji. Możliwość zdobywania punktów i rywalizowania ze znajomymi uatrakcyjnia cały proces nauki i sprawia, że potrafimy się uczyć znacznie dłużej niż w normalnych warunkach.

Ostatnią z ciekawych funkcji, o której w tym przypadku trzeba wspomnieć, to funkcja „Explore”. Pozwala ona poznać w obcym języku nazwę przedmiotu na który nakierujemy kamerę naszego telefonu. Przykładowo, po najechaniu kamerą na książkę, aplikacja rozpozna przedmiot i wyświetli na ekranie słówko „book”.

Aplikacja w podstawowej wersji jest darmowa, a odblokowanie wszystkich funkcji wymaga wykupienia abonamentu, na który bardzo często zdarzają się promocje.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.memrise.com.

Film o szkole w Mubende

Dom, ulica, plac zabaw, osiedlowy sklep, przedszkole… Tu się urodziliśmy. Tu się  wychowaliśmy, tu się wszystko  zaczęło. Z większym lub mniejszym szczęściem trafiliśmy do szkoły,