Wielkie sukcesy polskich olimpijczyków

Mikołaj Stępień
1 komentarz

Rok szkolny 2019/2020 był pełen sukcesów Polaków w olimpiadach przedmiotowych. Polskich uczniów bez wątpienia można zaliczyć do światowej elity. W 2019 roku udało się im zdobyć aż 30 medali: 1 złoty, 19 srebrnych i 10 brązowych. 

Olimpiady międzynarodowe to wydarzenia, w których uczestniczą najlepsi uczniowie z całego świata. Już sama kwalifikacja do finału jest dla ucznia ogromnym wyróżnieniem. Uczniom znad Wisły udało się zakwalifikować do finałów ośmiu olimpiad: fizycznej, geograficznej, informatycznej, biologicznej, chemicznej, astronomicznej, matematycznej i lingwistycznej. W każdej z nich udało się zdobyć medale. 

Najwięcej medali przywieźli do kraju młodzi matematycy. Reprezentanci Polski zdobyli ich aż 6, w tym złoty. Laureatem złotego medalu międzynarodowej olimpiady matematycznej oraz pierwszym w historii Polakiem, który uzyskał maksymalną liczbę punktów został J​an Fornal z Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie. Innemu uczestnikowi tej olimpiady, Radosławowi Żakowi z V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie, udało się zdobyć srebrny medal już po raz drugi. Warto zaznaczyć, że w zawodach uczestniczyło 600 uczestników z całego świata, a każdy z nich jest w czołówce najlepszych uczniów swojego kraju.

Najwięcej medali przywieźli do kraju młodzi matematycy. Reprezentanci Polski zdobyli ich aż 6, w tym złoty.

Niestety, większość tegorocznych olimpiad się nie odbyła, ze względu na pandemię koronawirusa. Jednak kilka z nich zdecydowało się na przeprowadzenie rozgrywek online. Wśród zdalnych olimpiad znalazły się chociażb: Międzynarodowa Olimpiada Chemiczna oraz Bałtycka Olimpiada Informatyczna.

Źródło: www.glos.pl

Może Cię zainteresować:

1 komentarz

Polskie szkoły krytycznie oceniane przez rodziców uczniów - e:mi 21 stycznia 2021 - 16:43

[…] Wielkie sukcesy polskich olimpijczyków […]

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności