Wielkie sukcesy polskich olimpijczyków

Rok szkolny 2019/2020 był pełen sukcesów Polaków w olimpiadach przedmiotowych. Polskich uczniów bez wątpienia można zaliczyć do światowej elity. W 2019 roku udało się im zdobyć aż 30 medali: 1 złoty, 19 srebrnych i 10 brązowych. 

Olimpiady międzynarodowe to wydarzenia, w których uczestniczą najlepsi uczniowie z całego świata. Już sama kwalifikacja do finału jest dla ucznia ogromnym wyróżnieniem. Uczniom znad Wisły udało się zakwalifikować do finałów ośmiu olimpiad: fizycznej, geograficznej, informatycznej, biologicznej, chemicznej, astronomicznej, matematycznej i lingwistycznej. W każdej z nich udało się zdobyć medale. 

Najwięcej medali przywieźli do kraju młodzi matematycy. Reprezentanci Polski zdobyli ich aż 6, w tym złoty. Laureatem złotego medalu międzynarodowej olimpiady matematycznej oraz pierwszym w historii Polakiem, który uzyskał maksymalną liczbę punktów został J​an Fornal z Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie. Innemu uczestnikowi tej olimpiady, Radosławowi Żakowi z V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie, udało się zdobyć srebrny medal już po raz drugi. Warto zaznaczyć, że w zawodach uczestniczyło 600 uczestników z całego świata, a każdy z nich jest w czołówce najlepszych uczniów swojego kraju.

Najwięcej medali przywieźli do kraju młodzi matematycy. Reprezentanci Polski zdobyli ich aż 6, w tym złoty.


Niestety, większość tegorocznych olimpiad się nie odbyła, ze względu na pandemię koronawirusa. Jednak kilka z nich zdecydowało się na przeprowadzenie rozgrywek online. Wśród zdalnych olimpiad znalazły się chociażb: Międzynarodowa Olimpiada Chemiczna oraz Bałtycka Olimpiada Informatyczna.

czytaj więcej na e:mi:

Źródło: www.glos.pl

Autor

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Dołącz do dyskusji

może cię zainteresować

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?

Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?

Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?
Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?
Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera
O Nas - krótko

Dodajemy odwagi do zmian w edukacji.
Prezentujemy nowatorskie rozwiązania.
Tworzymy przestrzeń do dyskusji.

Przewiń do góry
DARMOWY EBOOK

Po co tyle tego hasania po lesie?

12 pytań dotyczących leśnej edukacji