Szkoły niepubliczne coraz popularniejsze

Jan Sawicki
0 komentarz

Jak wynika z raportu o stanie edukacji niepublicznej w Polsce i trendach edukacyjnych opracowanego przez Our Kids we współpracy z MEN-em, w ciągu ostatnich 5 lat liczba niepublicznych placówek edukacyjnych wzrosła o 17,15%, a uczęszczających do nich uczniów o 29,73%. Co ciekawe w tym samym okresie liczba placówek publicznych wzrosła o 0,39%, a liczba ich uczniów zmniejszyła się o 0,51%.

Potrzeba bardziej indywidualnego podejścia do ucznia, rozwoju jego umiejętności pozanaukowych czy nauka w mniejszych klasach powoduje systematyczny odpływ uczniów ze szkół publicznych oraz rozwój sektora nauczania niepublicznego.W ostatnich latach, w Polsce zmienił się sposób myślenia o prywatnej edukacji. Szkoły prywatne uatrakcyjniły swoje programy, profile, siatki godzin i zajęcia dodatkowe starając się nadążać za światowymi trendami. Przykłady? Liceum sztuk medialnych, szkoła bez dzwonka, przedszkole leśne lub z językiem chińskim? Takie programy można znaleźć w ofercie szkół niepublicznych w Polsce. 

Liczba uczniów w placówkach niepublicznych podwoiła się z 2 proc. do 4 proc. i wciąż się zwiększa. Zaś rok szkolny 2017-2018 to dynamiczny wzrost liczby niepublicznych szkół podstawowych o 296 nowych placówek. 

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności
Już dostępny!

Przemyślnik edukacyjny

73 pytania będące źródłem edukacyjnej inspiracji i refleksji!