Szkoły niepubliczne coraz popularniejsze

Jak wynika z raportu o stanie edukacji niepublicznej w Polsce i trendach edukacyjnych opracowanego przez Our Kids we współpracy z MEN-em, w ciągu ostatnich 5 lat liczba niepublicznych placówek edukacyjnych wzrosła o 17,15%, a uczęszczających do nich uczniów o 29,73%. Co ciekawe w tym samym okresie liczba placówek publicznych wzrosła o 0,39%, a liczba ich uczniów zmniejszyła się o 0,51%.

Potrzeba bardziej indywidualnego podejścia do ucznia, rozwoju jego umiejętności pozanaukowych czy nauka w mniejszych klasach powoduje systematyczny odpływ uczniów ze szkół publicznych oraz rozwój sektora nauczania niepublicznego.W ostatnich latach, w Polsce zmienił się sposób myślenia o prywatnej edukacji. Szkoły prywatne uatrakcyjniły swoje programy, profile, siatki godzin i zajęcia dodatkowe starając się nadążać za światowymi trendami. Przykłady? Liceum sztuk medialnych, szkoła bez dzwonka, przedszkole leśne lub z językiem chińskim? Takie programy można znaleźć w ofercie szkół niepublicznych w Polsce. 

Liczba uczniów w placówkach niepublicznych podwoiła się z 2 proc. do 4 proc. i wciąż się zwiększa. Zaś rok szkolny 2017-2018 to dynamiczny wzrost liczby niepublicznych szkół podstawowych o 296 nowych placówek. 

Autor

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Dołącz do dyskusji

może cię zainteresować

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?

Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?

Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?
Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?
Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera
O Nas - krótko

Dodajemy odwagi do zmian w edukacji.
Prezentujemy nowatorskie rozwiązania.
Tworzymy przestrzeń do dyskusji.

Przewiń do góry
DARMOWY EBOOK

Po co tyle tego hasania po lesie?

12 pytań dotyczących leśnej edukacji