Jak wykorzystać gry do nauki?

Co byście powiedzieli na uczenie się za pomocą gier? Niedawno natknąłem się na fantastyczny artykuł, który odczarowuje gry komputerowe i ukazuje je jako doskonałe źródło wiedzy i pomocy naukowych.

Oczywiście nie wszystkie gry spełniają to zadanie. Według danych stowarzyszenia Entertainment Software Association całkowita sprzedaż gier wideo w 2018 r. przekroczyła 43,4 mld USD – gry to duży biznes. I podobnie jak kino to coś więcej niż filmy o superbohaterach, tak gry są równie zróżnicowane,  obejmują wiele gatunków i podgatunków. Call of Duty, Fortnite i Minecraft nie pokazują pełnego zakresu treści w grach, podobnie jak Avengers i Toy Story nie reprezentują wszystkich filmów.

To co mi się bardzo podoba w podejściu M. Farbera, to fakt, że nie sugeruje, aby wyrzucić książki i grać w gry przez cały dzień – on po prostu sugeruje , aby zastanowić się nad wprowadzeniem jednej lub dwóch gier, aby dodać nieco różnorodności i jakości naszej nauce.

W poniższym artykule, ekspert  do spraw Uczenia się opartego na grach zastanawia się, dlaczego nauczyciele powinni próbować korzystać z gier oraz dzieli się kilkoma wartościowymi propozycjami, które warto pokazać uczniom. W tekście znajdziecie także darmową książkę do pobrania, w której znajdziecie jeszcze więcej inspiracji.

Wszystko co istotne znajdziesz w artykule How find games classroom learning?

Autor

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Dołącz do dyskusji

może cię zainteresować

Film o szkole w Mubende

Dom, ulica, plac zabaw, osiedlowy sklep, przedszkole… Tu się urodziliśmy. Tu się  wychowaliśmy, tu się wszystko  zaczęło. Z większym lub mniejszym szczęściem trafiliśmy do szkoły,

Czytaj więcej »

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?

Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?

Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?
Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?
Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera
O Nas - krótko

Dodajemy odwagi do zmian w edukacji.
Prezentujemy nowatorskie rozwiązania.
Tworzymy przestrzeń do dyskusji.

Przewiń do góry