Jak wykorzystać gry do nauki?

Co byście powiedzieli na uczenie się za pomocą gier? Niedawno natknąłem się na fantastyczny artykuł, który odczarowuje gry komputerowe i ukazuje je jako doskonałe źródło wiedzy i pomocy naukowych.

Oczywiście nie wszystkie gry spełniają to zadanie. Według danych stowarzyszenia Entertainment Software Association całkowita sprzedaż gier wideo w 2018 r. przekroczyła 43,4 mld USD – gry to duży biznes. I podobnie jak kino to coś więcej niż filmy o superbohaterach, tak gry są równie zróżnicowane,  obejmują wiele gatunków i podgatunków. Call of Duty, Fortnite i Minecraft nie pokazują pełnego zakresu treści w grach, podobnie jak Avengers i Toy Story nie reprezentują wszystkich filmów.

To co mi się bardzo podoba w podejściu M. Farbera, to fakt, że nie sugeruje, aby wyrzucić książki i grać w gry przez cały dzień – on po prostu sugeruje , aby zastanowić się nad wprowadzeniem jednej lub dwóch gier, aby dodać nieco różnorodności i jakości naszej nauce.

W poniższym artykule, ekspert  do spraw Uczenia się opartego na grach zastanawia się, dlaczego nauczyciele powinni próbować korzystać z gier oraz dzieli się kilkoma wartościowymi propozycjami, które warto pokazać uczniom. W tekście znajdziecie także darmową książkę do pobrania, w której znajdziecie jeszcze więcej inspiracji.

Wszystko co istotne znajdziesz w artykule How find games classroom learning?

Film o szkole w Mubende

Dom, ulica, plac zabaw, osiedlowy sklep, przedszkole… Tu się urodziliśmy. Tu się  wychowaliśmy, tu się wszystko  zaczęło. Z większym lub mniejszym szczęściem trafiliśmy do szkoły,