Jak wykorzystać gry do nauki?

Jan Sawicki
1 komentarz

Co byście powiedzieli na uczenie się za pomocą gier? Niedawno natknąłem się na fantastyczny artykuł, który odczarowuje gry komputerowe i ukazuje je jako doskonałe źródło wiedzy i pomocy naukowych.

Oczywiście nie wszystkie gry spełniają to zadanie. Według danych stowarzyszenia Entertainment Software Association całkowita sprzedaż gier wideo w 2018 r. przekroczyła 43,4 mld USD – gry to duży biznes. I podobnie jak kino to coś więcej niż filmy o superbohaterach, tak gry są równie zróżnicowane,  obejmują wiele gatunków i podgatunków. Call of Duty, Fortnite i Minecraft nie pokazują pełnego zakresu treści w grach, podobnie jak Avengers i Toy Story nie reprezentują wszystkich filmów.

To co mi się bardzo podoba w podejściu M. Farbera, to fakt, że nie sugeruje, aby wyrzucić książki i grać w gry przez cały dzień – on po prostu sugeruje , aby zastanowić się nad wprowadzeniem jednej lub dwóch gier, aby dodać nieco różnorodności i jakości naszej nauce.

W poniższym artykule, ekspert  do spraw Uczenia się opartego na grach zastanawia się, dlaczego nauczyciele powinni próbować korzystać z gier oraz dzieli się kilkoma wartościowymi propozycjami, które warto pokazać uczniom. W tekście znajdziecie także darmową książkę do pobrania, w której znajdziecie jeszcze więcej inspiracji.

Wszystko co istotne znajdziesz w artykule How find games classroom learning?

Może Cię zainteresować:

1 komentarz

Jak gra komputerowa może pomóc uczniom w pisaniu prac argumentacyjnych? - e:mi 26 lutego 2021 - 20:46

[…] Jak wykorzystać gry do nauki? […]

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności