Jak wykorzystać gry do nauki?

Jan Sawicki
1 komentarz

Co byście powiedzieli na uczenie się za pomocą gier? Niedawno natknąłem się na fantastyczny artykuł, który odczarowuje gry komputerowe i ukazuje je jako doskonałe źródło wiedzy i pomocy naukowych.

Oczywiście nie wszystkie gry spełniają to zadanie. Według danych stowarzyszenia Entertainment Software Association całkowita sprzedaż gier wideo w 2018 r. przekroczyła 43,4 mld USD – gry to duży biznes. I podobnie jak kino to coś więcej niż filmy o superbohaterach, tak gry są równie zróżnicowane,  obejmują wiele gatunków i podgatunków. Call of Duty, Fortnite i Minecraft nie pokazują pełnego zakresu treści w grach, podobnie jak Avengers i Toy Story nie reprezentują wszystkich filmów.

To co mi się bardzo podoba w podejściu M. Farbera, to fakt, że nie sugeruje, aby wyrzucić książki i grać w gry przez cały dzień – on po prostu sugeruje , aby zastanowić się nad wprowadzeniem jednej lub dwóch gier, aby dodać nieco różnorodności i jakości naszej nauce.

W poniższym artykule, ekspert  do spraw Uczenia się opartego na grach zastanawia się, dlaczego nauczyciele powinni próbować korzystać z gier oraz dzieli się kilkoma wartościowymi propozycjami, które warto pokazać uczniom. W tekście znajdziecie także darmową książkę do pobrania, w której znajdziecie jeszcze więcej inspiracji.

Wszystko co istotne znajdziesz w artykule How find games classroom learning?

Może Cię zainteresować:

1 komentarz

Jak gra komputerowa może pomóc uczniom w pisaniu prac argumentacyjnych? - e:mi 26 lutego 2021 - 20:46

[…] Jak wykorzystać gry do nauki? […]

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności
Już dostępny!

Przemyślnik edukacyjny

73 pytania będące źródłem edukacyjnej inspiracji i refleksji!