Nietypowy profil liceum

Jan Sawicki
1 komentarz

Jedne szkoły starają się zdobyć uczniów wynikami, inne wyposażeniem, a są i takie, które… proponują bardzo nietypowy profil klasy. Jaki? Disco-polo. I z góry uprzedzam: dzisiaj nie jest prima aprilis.

O popularności tego gatunku chyba nikt nie miał wątpliwości. Kolejne zespoły czy filmy w kinie o nich, to dopiero początek. Na Podlasiu, w Michałowie, powstaje klasa o profilu disco polo.

Czym się będzie wyróżniała? Dodatkowe lekcje muzyki, obsługa sprzętu didżejskiego czy spotkania z artystami (a jakże by inaczej – pokroju Zenka Martyniuka). Z pierwszych reakcji, które można znaleźć w internecie, nie wszyscy są zachwyceni pomysłem.

Są też osoby, które wypowiadają się bardzo przychylnie o pomyśle. W tej sprawie, wypowiedział się także Minister Edukacji, który powiedział, że „Być może to chwyci. Chyba nie ma w tym nic złego, jeśli młodzi, którzy chcą występować na estradzie, byliby do tego także profesjonalnie przygotowywani”. Czy jednak szkołą muzyczna nie jest naturalniejszym wyborzem dla osób chcących wiązać swoją przyszłość z muzyką?

Pisząc tego newsa ciężko mi jest być obiektywnym. Bo zarówno szanuję nowatorskie podejście, ale z drugiej strony… na litość boską, czemu akurat disco polo?!

Źródło: wp.pl

Może Cię zainteresować:

1 komentarz

Nietypowy przedmiot szkolny - jazda konna - e:mi 12 czerwca 2020 - 13:01

[…] Nietypowy profil liceum […]

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności
Już dostępny!

Przemyślnik edukacyjny

73 pytania będące źródłem edukacyjnej inspiracji i refleksji!