Nietypowy profil liceum

Jedne szkoły starają się zdobyć uczniów wynikami, inne wyposażeniem, a są i takie, które… proponują bardzo nietypowy profil klasy. Jaki? Disco-polo. I z góry uprzedzam: dzisiaj jest prima aprilis.

O popularności tego gatunku chyba nikt nie miał wątpliwości. Kolejne zespoły czy filmy w kinie o nich, to dopiero początek. Na Podlasiu, w Michałowie, powstaje klasa o profilu disco polo.

Czym się będzie wyróżniała? Dodatkowe lekcje muzyki, obsługa sprzętu didżejskiego czy spotkania z artystami (a jakże by inaczej – pokroju Zenka Martyniuka). Z pierwszych reakcji, które można znaleźć w internecie, nie wszyscy są zachwyceni pomysłem.

Są też osoby, które wypowiadają się bardzo przychylnie o pomyśle. W tej sprawie, wypowiedział się także Minister Edukacji, który powiedział, że „Być może to chwyci. Chyba nie ma w tym nic złego, jeśli młodzi, którzy chcą występować na estradzie, byliby do tego także profesjonalnie przygotowywani”. Czy jednak szkołą muzyczna nie jest naturalniejszym wyborzem dla osób chcących wiązać swoją przyszłość z muzyką?

Pisząc tego newsa ciężko mi jest być obiektywnym. Bo zarówno szanuję nowatorskie podejście, ale z drugiej strony… na litość boską, czemu akurat disco polo?!

Źródło: wp.pl

Autor

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Dołącz do dyskusji

może cię zainteresować

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?

Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?

Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?
Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?
Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera
O Nas - krótko

Dodajemy odwagi do zmian w edukacji.
Prezentujemy nowatorskie rozwiązania.
Tworzymy przestrzeń do dyskusji.

Przewiń do góry
DARMOWY EBOOK

Po co tyle tego hasania po lesie?

12 pytań dotyczących leśnej edukacji