Nietypowy profil liceum

Jan Sawicki
1 komentarz

Jedne szkoły starają się zdobyć uczniów wynikami, inne wyposażeniem, a są i takie, które… proponują bardzo nietypowy profil klasy. Jaki? Disco-polo. I z góry uprzedzam: dzisiaj nie jest prima aprilis.

O popularności tego gatunku chyba nikt nie miał wątpliwości. Kolejne zespoły czy filmy w kinie o nich, to dopiero początek. Na Podlasiu, w Michałowie, powstaje klasa o profilu disco polo.

Czym się będzie wyróżniała? Dodatkowe lekcje muzyki, obsługa sprzętu didżejskiego czy spotkania z artystami (a jakże by inaczej – pokroju Zenka Martyniuka). Z pierwszych reakcji, które można znaleźć w internecie, nie wszyscy są zachwyceni pomysłem.

Są też osoby, które wypowiadają się bardzo przychylnie o pomyśle. W tej sprawie, wypowiedział się także Minister Edukacji, który powiedział, że „Być może to chwyci. Chyba nie ma w tym nic złego, jeśli młodzi, którzy chcą występować na estradzie, byliby do tego także profesjonalnie przygotowywani”. Czy jednak szkołą muzyczna nie jest naturalniejszym wyborzem dla osób chcących wiązać swoją przyszłość z muzyką?

Pisząc tego newsa ciężko mi jest być obiektywnym. Bo zarówno szanuję nowatorskie podejście, ale z drugiej strony… na litość boską, czemu akurat disco polo?!

Źródło: wp.pl

Może Cię zainteresować:

1 komentarz

Nietypowy przedmiot szkolny - jazda konna - e:mi 12 czerwca 2020 - 13:01

[…] Nietypowy profil liceum […]

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności