Różne języki, jedna rozmowa – edukacja międzyludzka w szkolnej codzienności

Wiktoria Korzecka
0 komentarz

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza środowisko edukacyjne na warsztaty, których tematem będzie wzrastająca wielokulturowość klas w polskich szkołach. Odbędą się one 29 marca 2021 roku (poniedziałek) o godzinie 17:00.

Jak się komunikować mimo barier językowych? Co jest kluczem do porozumienia w wielokulturowej grupie? Czy czystość językowa sprzyja otwartości? Na te pytania pomogą odpowiedzieć warsztaty dla środowisk edukacyjnych zatytułowane RÓŻNE JĘZYKI/JEDNA ROZMOWA

Zajęcia będą prowadzone w formie cyfrowej, przez platformę Zoom. Link do spotkania zostanie przesłany zapisanym osobom. Uczestnicy po warsztacie otrzymają zestaw propozycji (zadań/ćwiczeń w formacie pdf) do wykonywania z uczniami w klasie. Podczas warsztatu przeprowadzone zostanie doświadczenie, które pozwoli zastanowić się nad tym, co sprzyja porozumieniu się i budowaniu otwartości. Osoby organizujące wydarzenie podzielą się z uczestnikami narzędziami z zakresu sztuki, które mogą okazać się być bardzo pomocne, gdy komunikacja językowa nie jest płynna. Zaprezentowana zostanie też postać Henryka Strenga/Marka Włodarskiego – artysty, którego udziałem było życie w skomplikowanej, wielokulturowej społeczności przedwojennego Lwowa.

Jak tłumaczą osoby organizujące warsztaty, cała społeczność szkolna staje przed wyzwaniami procesu integracji, a nauczycielom często przypada rola bezpośredniego przewodnika. Wszyscy współtworzą szkolną rzeczywistość, warto więc wymienić się praktykami, które mogą pomóc w integracji klas.

Koszt zajęć to 20 złotych. Na warsztaty można się zapisać za pomocą formularza na stronie internetowej muzeum.

Źródło: artmuseum.pl

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności
Już dostępny!

Przemyślnik edukacyjny

73 pytania będące źródłem edukacyjnej inspiracji i refleksji!