Różne języki, jedna rozmowa – edukacja międzyludzka w szkolnej codzienności

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza środowisko edukacyjne na warsztaty, których tematem będzie wzrastająca wielokulturowość klas w polskich szkołach. Odbędą się one 29 marca 2021 roku (poniedziałek) o godzinie 17:00.

Jak się komunikować mimo barier językowych? Co jest kluczem do porozumienia w wielokulturowej grupie? Czy czystość językowa sprzyja otwartości? Na te pytania pomogą odpowiedzieć warsztaty dla środowisk edukacyjnych zatytułowane RÓŻNE JĘZYKI/JEDNA ROZMOWA

Zajęcia będą prowadzone w formie cyfrowej, przez platformę Zoom. Link do spotkania zostanie przesłany zapisanym osobom. Uczestnicy po warsztacie otrzymają zestaw propozycji (zadań/ćwiczeń w formacie pdf) do wykonywania z uczniami w klasie. Podczas warsztatu przeprowadzone zostanie doświadczenie, które pozwoli zastanowić się nad tym, co sprzyja porozumieniu się i budowaniu otwartości. Osoby organizujące wydarzenie podzielą się z uczestnikami narzędziami z zakresu sztuki, które mogą okazać się być bardzo pomocne, gdy komunikacja językowa nie jest płynna. Zaprezentowana zostanie też postać Henryka Strenga/Marka Włodarskiego – artysty, którego udziałem było życie w skomplikowanej, wielokulturowej społeczności przedwojennego Lwowa.

Jak tłumaczą osoby organizujące warsztaty, cała społeczność szkolna staje przed wyzwaniami procesu integracji, a nauczycielom często przypada rola bezpośredniego przewodnika. Wszyscy współtworzą szkolną rzeczywistość, warto więc wymienić się praktykami, które mogą pomóc w integracji klas.

Koszt zajęć to 20 złotych. Na warsztaty można się zapisać za pomocą formularza na stronie internetowej muzeum.

Źródło: artmuseum.pl

Autor

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Dołącz do dyskusji

może cię zainteresować

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?

Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?

Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?
Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?
Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera
O Nas - krótko

Dodajemy odwagi do zmian w edukacji.
Prezentujemy nowatorskie rozwiązania.
Tworzymy przestrzeń do dyskusji.

Przewiń do góry
DARMOWY EBOOK

Po co tyle tego hasania po lesie?

12 pytań dotyczących leśnej edukacji