Projekt Lekcja: Enter pomoże nauczycielom przejść przez edukację na odległość

Wiktoria Korzecka
0 komentarz

Nauczyciele, którzy – nie tylko w dobie koronawirusa – szukają narzędzi i pomysłów do pracy zdalnej, mogą wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach. Oferuje im to Lekcja:Enter to projekt skierowany do nauczycieli oraz kadry kierowniczej szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w ramach którego prowadzone będą szkolenia z doskonalenia kompetencji cyfrowych. 

Podczas bezpłatnych warsztatów (które w czasie pandemii realizowane są również online), uczestnicy dowiedzą się, jak wzmacniać kompetencje cyfrowe swoje i swoich uczniów, jak odpowiedzialnie, kreatywnie i bezpiecznie korzystać z nowych technologii oraz aktywizujących metod nauczania.Warsztaty pokażą nam także jak urozmaicić swoje lekcje i na stałe zmienić sposób ich prowadzenia oraz tworzyć własne treści cyfrowe. Kompetencje cyfrowe to klucz do poruszania się w dzisiejszym świecie.W czasie gdy nauka i praca zdalna są codziennością, kompetencje cyfrowe okazują się być niezbędne. Zdalna edukacja to wyzwanie dla  nas wszystkich. 


Projekt Lekcja:Enter to partnerstwo trzech organizacji: Fundacji Orange, Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Instytutu Spraw Publicznych. Docelowo przyznanych zostanie około 100 grantów w wysokości do 450 tys. złotych każdy, dzięki czemu przeszkolonych zostanie ponad 75 000 nauczycieli z całej Polski. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Źródło: lekcjaenter.pl

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności