Projekt Lekcja: Enter pomoże nauczycielom przejść przez edukację na odległość

Wiktoria Korzecka
0 komentarz

Nauczyciele, którzy – nie tylko w dobie koronawirusa – szukają narzędzi i pomysłów do pracy zdalnej, mogą wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach. Oferuje im to Lekcja:Enter to projekt skierowany do nauczycieli oraz kadry kierowniczej szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w ramach którego prowadzone będą szkolenia z doskonalenia kompetencji cyfrowych. 

Podczas bezpłatnych warsztatów (które w czasie pandemii realizowane są również online), uczestnicy dowiedzą się, jak wzmacniać kompetencje cyfrowe swoje i swoich uczniów, jak odpowiedzialnie, kreatywnie i bezpiecznie korzystać z nowych technologii oraz aktywizujących metod nauczania.Warsztaty pokażą nam także jak urozmaicić swoje lekcje i na stałe zmienić sposób ich prowadzenia oraz tworzyć własne treści cyfrowe. Kompetencje cyfrowe to klucz do poruszania się w dzisiejszym świecie.W czasie gdy nauka i praca zdalna są codziennością, kompetencje cyfrowe okazują się być niezbędne. Zdalna edukacja to wyzwanie dla  nas wszystkich. 


Projekt Lekcja:Enter to partnerstwo trzech organizacji: Fundacji Orange, Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Instytutu Spraw Publicznych. Docelowo przyznanych zostanie około 100 grantów w wysokości do 450 tys. złotych każdy, dzięki czemu przeszkolonych zostanie ponad 75 000 nauczycieli z całej Polski. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Źródło: lekcjaenter.pl

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności
Już dostępny!

Przemyślnik edukacyjny

73 pytania będące źródłem edukacyjnej inspiracji i refleksji!