#183 – Sposób na lepsze życie. Rozmowa z Pawłem Madalińskim (uSawickich Podcast)

Ola i Marcin Sawiccy
0 komentarz

Szkoła, praca czy dom… nieważne, w którym z tych miejsc się znajdujemy, nieodłącznie towarzyszy nam jedno urządzenie – t e l e f o n.

W rozmowie z Pawłem Madalińskim porozmawiamy o skutkach, których doświadczamy używając telefonu. Co ciekawe wpływają one na nas nie tylko wtedy, kiedy czynnie z nich korzystamy!

Dowiecie się jak wpływa on na nasz mózg oraz kulturę i porozmawiamy o ciekawym spostrzeżeniu końca ery przekazywania sobie informacji. Zastanowimy się, czy dla naszego dziecka spędzanie dziewięciu godzin dziennie przed urządzeniem mobilnym jest rozwijające oraz powiemy sobie “wprost”, dlaczego wychodzenie do natury z naszymi pociechami nie jest już dla nich atrakcyjną czynnością.

Jednak aby nie zmylić opisem, nie zamierzamy wam wmawiać, że telefony to samo zło i trzeba wrócić do czasów Nokii 3310. Prędzej chcielibyśmy, abyście sami pomyśleli o tym, jakie rozwiązania mogą ulepszyć nasze życie, zamiast bezmyślnego podążania za coraz to bardziej kuszącymi trendami.

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności