Szkoła, która uczy optymizmu

Jan Sawicki
0 komentarz

Szkoła Podstawowa nr 143 w Warszawie, w której ślady poszła także placówka w Tychach zdecydowała się na bardzo ciekawy krok. Wprowadziła zakaz narzekania.

Jak wyjaśnia jedna z nauczycielek, uczniowie wielu polskich szkół za dużo narzekają. Na testy, sprawdziany czy prace domowe. W warszawskiej szkole ma się to zmienić, a szkoła w ten niecodzienny sposób chce zacząć uczyć uczniów optymizmu.

Zakaz ma obowiązywać od progu szkoły i jak wspomina dyrektorka, głównym jego celem ma być przypomnienie sobie i uczniom, żeby jednak patrzeć na to co dobre, pozytywne i nie narzekać. 

Żyjemy w społeczeństwie, w którym mimo tego, że narzekamy mniej niż kilkanaście lat temu, to wciąż lepiej postrzegane są osoby narzekające. Brzmi to dziwnie, ale osoby, które mówią, że jest cudownie, dzielą się swoim szczęściem, czy opowiadają o swoich przygodach, coraz częściej są fatalnie postrzegane, a wręcz nielubiane.

Bardzo jesteśmy ciekawi jak wprowadzenie takiej restrykcji wpłynie na funkcjonowanie uczniów w szkole i czy przyniesie to pożądane efekty i sprawi, że uczniowie staną się bardziej pozytywni. 

Warto też wspomnieć, że dyrekcja obu szkół nie zamierza tego zakazu w żaden sposób egzekwować.

Źródło: tvn24.pl

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności