iPad zamiast zeszytu, podręcznika i książek

Kathy Crewe-Read, dyrektorka Wolverhampton Grammar School (WGS) zachęca innych, by poszli za przykładem jej szkoły i przestali korzystać z papieru.

Pani Kathy uważa, że ​​zeszyty są staromodne. „Dzieci muszą być przygotowane na przyszłość, a nie na przeszłość” – powiedziała pani Crewe-Read w jednym z wywiadów.

Jak wygląda rzeczywistość w prowadzonej przez nią szkole? Uczniowie WGS w wieku od 9 do 14 lat korzystają z iPadów zamiast zeszytów do ćwiczeń i podręczników na każdej lekcji. „Staramy się przygotować naszych uczniów na odległą przyszłość, w której pisanie i czytanie może być już przeszłością” – powiedziała pani Crewe-Read.

Wszystko jest przechowywane cyfrowo na iPadzie, a eksperymenty naukowe i dyskusje klasowe można nagrywać. Każda informacja, którą w danym momencie potrzebuje uczeń, jest na iPadzie i wystarczy nacisnąć jeden przycisk, żeby po nią „sięgnąć”. Jednym z plusów tego rozwiązania, o którym wspomina dyrektorka szkoły, jest fakt, że materiałów uczniowie nie mają jak zgubić.

A co jeżeli ktoś jednak chciałby pisać w tradycyjnym zeszycie. Jak mówi pani Crewe-Read, „każdy uczeń WGS ma również zeszyt ćwiczeń, jeśli chce pisać w staromodny sposób”. Żeby jednak nie było tak kolorowo, strony te są następnie fotografowane i zapisywane na iPadzie.

Po przeczytaniu tej informacji rodzi się w mojej głowie jedno zasadnicze pytanie. Kiedy uczniowie mają okazję nauczyć się pisać? 

Źródło

Autor

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Dołącz do dyskusji

może cię zainteresować

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?

Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?

Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?
Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?
Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera
O Nas - krótko

Dodajemy odwagi do zmian w edukacji.
Prezentujemy nowatorskie rozwiązania.
Tworzymy przestrzeń do dyskusji.

Przewiń do góry
DARMOWY EBOOK

Po co tyle tego hasania po lesie?

12 pytań dotyczących leśnej edukacji