iPad zamiast zeszytu, podręcznika i książek

Jan Sawicki
0 komentarz

Kathy Crewe-Read, dyrektorka Wolverhampton Grammar School (WGS) zachęca innych, by poszli za przykładem jej szkoły i przestali korzystać z papieru.

Pani Kathy uważa, że ​​zeszyty są staromodne. „Dzieci muszą być przygotowane na przyszłość, a nie na przeszłość” – powiedziała pani Crewe-Read w jednym z wywiadów.

Jak wygląda rzeczywistość w prowadzonej przez nią szkole? Uczniowie WGS w wieku od 9 do 14 lat korzystają z iPadów zamiast zeszytów do ćwiczeń i podręczników na każdej lekcji. „Staramy się przygotować naszych uczniów na odległą przyszłość, w której pisanie i czytanie może być już przeszłością” – powiedziała pani Crewe-Read.

Wszystko jest przechowywane cyfrowo na iPadzie, a eksperymenty naukowe i dyskusje klasowe można nagrywać. Każda informacja, którą w danym momencie potrzebuje uczeń, jest na iPadzie i wystarczy nacisnąć jeden przycisk, żeby po nią „sięgnąć”. Jednym z plusów tego rozwiązania, o którym wspomina dyrektorka szkoły, jest fakt, że materiałów uczniowie nie mają jak zgubić.

A co jeżeli ktoś jednak chciałby pisać w tradycyjnym zeszycie. Jak mówi pani Crewe-Read, „każdy uczeń WGS ma również zeszyt ćwiczeń, jeśli chce pisać w staromodny sposób”. Żeby jednak nie było tak kolorowo, strony te są następnie fotografowane i zapisywane na iPadzie.

Po przeczytaniu tej informacji rodzi się w mojej głowie jedno zasadnicze pytanie. Kiedy uczniowie mają okazję nauczyć się pisać? 

Źródło

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności
Już dostępny!

Przemyślnik edukacyjny

73 pytania będące źródłem edukacyjnej inspiracji i refleksji!