Lista osobista lektur Pana Romana

Lubimy dzielić się opiniami o aktualnych wydarzeniach, polityce, sporcie, pogodzie. Trochę  rzadziej rozmawiamy o ważnych dla nas książkach. Dlaczego ? Pewnie trochę dlatego, że wtedy trochę mocniej sięgamy w głąb siebie, w jakiejś mierze bardziej się otwieramy, często są to poważniejsze refleksje. Jednocześnie jak wiele można powiedzieć o sobie, swoich pasjach, zainteresowaniach, posługując się pośrednikiem, tekstem. Rozmowa taka jest troszkę bardziej wymagająca, wymusza posługiwaniem się kluczem, jaki daje literatura.

Jak wiele ciekawych tematów możemy podjąć w rozmowach z naszymi dziećmi, uczniami, przyjaciółmi, współpracownikami, posługując się pośrednictwem książek. Oczywiście trzeba zacząć czytać i podjąć wyzwanie rozmowy o przeczytanych tekstach. Zachęcamy do wysłuchania rozmowy z Romanem Zoniem, polonistą, który dzieli się refleksjami o książkach, które są dla niego ważne. Co ciekawe, pojawiają się tam także lektury szkolne.

Zapraszamy do słuchania!

posłuchaj poprzednich

Film o szkole w Mubende

Dom, ulica, plac zabaw, osiedlowy sklep, przedszkole… Tu się urodziliśmy. Tu się  wychowaliśmy, tu się wszystko  zaczęło. Z większym lub mniejszym szczęściem trafiliśmy do szkoły,