Naucz się rysować w 17 minut

Od zawsze miałem szacunek do ludzi umiejących rysować. Myśląc o rysowaniu nie mam na myśli bycia od razu mistrzem pędzla, ołówka czy cienkopisu. Mam na myśli proste rysunki domów, krajobrazów czy ludzi. W te klocki nigdy nie byłem asem, a co dopiero myśleć o prawdziwych dziełach sztuki. Podejrzewam, że takich jak ja, może być więcej. Dlatego postanowiłem podzielić się z wami pewnym odkryciem.

Wszystkich, którzy uważają, że wystąpienia z konferencji TED to bezmiar nudy, trudnych tematów i płomiennych, acz, mało ich dotyczących mów, zachęcam do obejrzenia TEDa prowadzonego przez Grahama Shaw.

W swoim wystąpieniu, udowadnia, że nawet osoba nieumiejąca rysować, po jego „tedzie” trwającym nieco ponad 17 minut będzie umiała narysować 8 różnych postaci z kreskówek. Brzmi nieźle? Właśnie takie jest. Uwierzcie mi, uczucie, które mnie ogarnęło po narysowaniu swoich pierwszych twarzy w życiu (innych niż kółko z kreską i dwoma kropkami w środku) było niesamowite.

Zachęcam do obejrzenia TEDa i pokazania go każdemu, kto uważa, że nie poradzi sobie z narysowaniem twarzy. To często od takich małych kroków zaczynają się nasze nowe pasje, zainteresowania i rodzą się w naszych głowach bardzo ciekawe plany na przyszłość!

Autor

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Dołącz do dyskusji

może cię zainteresować

Szkoła, wioska, nauczyciel

Kolejna rozmowa z panem profesorem Markiem Kaczmarzykiem koncentruje się na wzajemnych relacjach rodziców i nauczycieli, a konkretniej zespołów nauczycieli. Chodzi o przywrócenie tej relacji należytej

Czytaj więcej »

Uczenie przez patrzenie

Zapraszamy do wysłuchania podkastu z Joanną Pętkowską-Hankel, architektem i nauczycielem akademickim. Od kilku lat prowadzi w Krzyżowej rodzinne plenery rysunkowo-malarskie w ramach „Szkoły Patrzenia”. W

Czytaj więcej »

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?

Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?

Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?
Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?
Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera
O Nas - krótko

Dodajemy odwagi do zmian w edukacji.
Prezentujemy nowatorskie rozwiązania.
Tworzymy przestrzeń do dyskusji.

Przewiń do góry
DARMOWY EBOOK

Po co tyle tego hasania po lesie?

12 pytań dotyczących leśnej edukacji