Naucz się rysować w 17 minut

Jan Sawicki
0 komentarz

Od zawsze miałem szacunek do ludzi umiejących rysować. Myśląc o rysowaniu nie mam na myśli bycia od razu mistrzem pędzla, ołówka czy cienkopisu. Mam na myśli proste rysunki domów, krajobrazów czy ludzi. W te klocki nigdy nie byłem asem, a co dopiero myśleć o prawdziwych dziełach sztuki. Podejrzewam, że takich jak ja, może być więcej. Dlatego postanowiłem podzielić się z wami pewnym odkryciem.

Wszystkich, którzy uważają, że wystąpienia z konferencji TED to bezmiar nudy, trudnych tematów i płomiennych, acz, mało ich dotyczących mów, zachęcam do obejrzenia TEDa prowadzonego przez Grahama Shaw.

W swoim wystąpieniu, udowadnia, że nawet osoba nieumiejąca rysować, po jego „tedzie” trwającym nieco ponad 17 minut będzie umiała narysować 8 różnych postaci z kreskówek. Brzmi nieźle? Właśnie takie jest. Uwierzcie mi, uczucie, które mnie ogarnęło po narysowaniu swoich pierwszych twarzy w życiu (innych niż kółko z kreską i dwoma kropkami w środku) było niesamowite.

Zachęcam do obejrzenia TEDa i pokazania go każdemu, kto uważa, że nie poradzi sobie z narysowaniem twarzy. To często od takich małych kroków zaczynają się nasze nowe pasje, zainteresowania i rodzą się w naszych głowach bardzo ciekawe plany na przyszłość!

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności
Już dostępny!

Przemyślnik edukacyjny

73 pytania będące źródłem edukacyjnej inspiracji i refleksji!