Newschool. Odc. 6 . Jak mi było na edukacji domowej. Wywiad z Maurycym Żółtańskim

Maurycy Żółtański

W szóstym odcinku usłyszycie wywiad, w którym tym razem to ja byłem gościem 🙂 Przeprowadziła go ze mną Zuzanna Ziajo w ramach kongresu E(x)plory, którego tegorocznym tematem jest Innowacja w Edukacji. W trakcie naszej rozmowy padły pytania o to dlaczego zdecydowałem się rzucić szkołę i przejść na edukację domową jak i o to jak organizowałem swój czas, czego nauczyłem się poprzez samodzielne przygotowywanie się do matury a i również o to skąd czerpać motywację do działania?

Poniżej podaję listę książek wspomnianych w trakcie wywiadu:

1. „Summerhill. Szkoła wolnych ludzi” A.S. Neill
  2. „Włam się do mózgu” Radek Kotarski