Ubrania nie mają płci. Wyjątkowa akcja hiszpańskich nauczycieli

Wiktoria Korzecka
0 komentarz

Nauczyciele w całej Hiszpanii przychodzą do szkół w spódnicach. Celem jest wsparcie akcji „Ubrania nie mają płci” (Clothes Have No Gender). Wszystko to zapoczątkowała sytuacja, kiedy 15-letni uczeń przyszedł do szkoły w spódnicy, po czym został wyrzucony z klasy i wysłany do psychologa.

Jak mogliśmy dowiedzieć się z mediów społecznościowych, chłopak założył spódnicę, ponieważ chciał okazać wsparcie kobietom, które walczą z patriarchatem i zakwestionować normy społeczne dotyczące płci. W odpowiedzi na swoją inicjatywę został wysłany do psychologa, gdzie był przepytywany na temat swojej tożsamości płciowej. Sytuacja miała miejsce w listopadzie ubiegłego roku.

Kontynuacją tej historii jest akcja rozpoczęta niedawno przez dwóch hiszpańskich nauczycieli. Jednym z nich był Jose Piñas, nauczyciel matematyki, który zamieścił swoje zdjęcie w spódnicy na twitterze z opisem: „20 lat temu w szkole, w której jestem nauczycielem, również cierpiałem prześladowania i znieważania ze względu na moją orientację seksualną” – napisał w mediach społecznościowych. „Wielu nauczycieli odwracało wzrok. Chcę przyłączyć się do sprawy Mikela, który został wyrzucony i wysłany do psychologa za przyjście na zajęcia w spódnicy”.Po tym jak nauczyciel dołączył do ruchu „Ubrania nie mają płci”, ruch ten stał się coraz bardziej popularny i przyjmowany przez pracowników innych placówek oświatowych. Do akcji włączyli się dwaj nauczyciele ze szkoły podstawowej Virgen de Sacedón w Valladolid. Manuel Ortega i Borja Velúquez, którzy postanowili nosić spódnice przez cały maj, żeby okazać wsparcie homoseksualnemu uczniowi, prześladowanemu za swoją orientację seksualną.

Źródło: noizz.pl

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności
Już dostępny!

Przemyślnik edukacyjny

73 pytania będące źródłem edukacyjnej inspiracji i refleksji!