W poszukiwaniu straconego zachwytu

Agnieszka Piwowarczyk
0 komentarz

Truizmem jest stwierdzenie, że korzystanie z internetu może przynosić tyle samo szkody, co pożytku. Jak każde narzędzie, sieć może być wykorzystywana zarówno w sposób konstruktywny, jak i destruktywny, a samo w niej przebywanie może służyć i osobistemu, naukowemu czy zawodowemu rozwojowi, i wszechstronnej utracie potencjału (i zwykłemu traceniu czasu).

O tym, jak korzystać z zasobów internetu, by zwiększyć jakość konsumpcji i aktywnie wyszukiwać coraz to nowe i oryginalne treści zamiast biernie przyswajać i “przeklejać” wielokrotnie powtarzane informacje i obrazy, w swojej prezentacji na warszawskiej konferencji TEDx opowiadał Łukasz Kozak – mediewista i ekspert od zbiorów cyfrowych.

Jeśli więc chcecie samodzielnie i świadomie wybierać i kształtować swoje sieciowe ścieżki, odnajdując jednocześnie przyjemność (a przy okazji poznać sekretne zaklęcie, co zrobić “żeby być od wszystkich kochanym”) koniecznie obejrzyjcie wystąpienie o intrygującym tytule „O jeżach i księgach magicznych”.

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności
Już dostępny!

Przemyślnik edukacyjny

73 pytania będące źródłem edukacyjnej inspiracji i refleksji!