W poszukiwaniu straconego zachwytu

Agnieszka Piwowarczyk
0 komentarz

Truizmem jest stwierdzenie, że korzystanie z internetu może przynosić tyle samo szkody, co pożytku. Jak każde narzędzie, sieć może być wykorzystywana zarówno w sposób konstruktywny, jak i destruktywny, a samo w niej przebywanie może służyć i osobistemu, naukowemu czy zawodowemu rozwojowi, i wszechstronnej utracie potencjału (i zwykłemu traceniu czasu).

O tym, jak korzystać z zasobów internetu, by zwiększyć jakość konsumpcji i aktywnie wyszukiwać coraz to nowe i oryginalne treści zamiast biernie przyswajać i “przeklejać” wielokrotnie powtarzane informacje i obrazy, w swojej prezentacji na warszawskiej konferencji TEDx opowiadał Łukasz Kozak – mediewista i ekspert od zbiorów cyfrowych.

Jeśli więc chcecie samodzielnie i świadomie wybierać i kształtować swoje sieciowe ścieżki, odnajdując jednocześnie przyjemność (a przy okazji poznać sekretne zaklęcie, co zrobić “żeby być od wszystkich kochanym”) koniecznie obejrzyjcie wystąpienie o intrygującym tytule „O jeżach i księgach magicznych”.

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności