W poszukiwaniu straconego zachwytu

Truizmem jest stwierdzenie, że korzystanie z internetu może przynosić tyle samo szkody, co pożytku. Jak każde narzędzie, sieć może być wykorzystywana zarówno w sposób konstruktywny, jak i destruktywny, a samo w niej przebywanie może służyć i osobistemu, naukowemu czy zawodowemu rozwojowi, i wszechstronnej utracie potencjału (i zwykłemu traceniu czasu).

O tym, jak korzystać z zasobów internetu, by zwiększyć jakość konsumpcji i aktywnie wyszukiwać coraz to nowe i oryginalne treści zamiast biernie przyswajać i “przeklejać” wielokrotnie powtarzane informacje i obrazy, w swojej prezentacji na warszawskiej konferencji TEDx opowiadał Łukasz Kozak – mediewista i ekspert od zbiorów cyfrowych.

Jeśli więc chcecie samodzielnie i świadomie wybierać i kształtować swoje sieciowe ścieżki, odnajdując jednocześnie przyjemność (a przy okazji poznać sekretne zaklęcie, co zrobić “żeby być od wszystkich kochanym”) koniecznie obejrzyjcie wystąpienie o intrygującym tytule „O jeżach i księgach magicznych”.

Łukasz Kozak, O jeżach i księgach magicznych, TEDx Warsaw 2014

Autor

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Dołącz do dyskusji

może cię zainteresować

Szkoła, wioska, nauczyciel

Kolejna rozmowa z panem profesorem Markiem Kaczmarzykiem koncentruje się na wzajemnych relacjach rodziców i nauczycieli, a konkretniej zespołów nauczycieli. Chodzi o przywrócenie tej relacji należytej

Czytaj więcej »

Uczenie przez patrzenie

Zapraszamy do wysłuchania podkastu z Joanną Pętkowską-Hankel, architektem i nauczycielem akademickim. Od kilku lat prowadzi w Krzyżowej rodzinne plenery rysunkowo-malarskie w ramach „Szkoły Patrzenia”. W

Czytaj więcej »

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?

Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?

Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?
Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?
Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera
O Nas - krótko

Dodajemy odwagi do zmian w edukacji.
Prezentujemy nowatorskie rozwiązania.
Tworzymy przestrzeń do dyskusji.

Przewiń do góry
DARMOWY EBOOK

Po co tyle tego hasania po lesie?

12 pytań dotyczących leśnej edukacji