e:Debata – Przedsiębiorczość, czy można jej uczyć?

Debata, rozmowa… „Przedsiębiorczość, czy można jej uczyć ?” jest połączeniem żywiołów „przedsiębiorczych przedsiębiorców”, profesora SGH, prezesa spółki, studenta oraz prowadzącego spotkanie nauczyciela, jest ciekawą mieszanką poglądów i wymiany różnorodnych doświadczeń.

Rozmawiamy o tym, gdzie nauczyliśmy się realizować marzenia, czy była to szkoła? Opisujemy miejsca, które nas rozwijały i rozwijają, szukamy cech środowisk mobilizujących nas do kreatywności i działania. Stawiamy pytania, czy szkoła jest przestrzenią, która uczy przedsiębiorczości? Czy czasami nie należałoby zmienić szkoły, aby kończący ją ludzie, nie byli jej pozbawieni…?

W debacie prowadzonej przez Marcina Sawickiego udział biorą:

• Prof. Dr. Hab. Jan Klimek
    Profesor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz członek Prezydium Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego XII kadencji lata 2018-2021. Wykładowca przedsiębiorczości, etyki w biznesie oraz zarządzania strategicznego.
  • Jan Pleti
    Prezes i udziałowiec spółki Inspiredu, która jest wydawcą Magazynu Kreda. Współtwórca podcastu Więcej niż edukacja. Od kilkunastu lat jest również przedsiębiorcą związanym z branżą spożywczą.
  • Julian Smółka
    Młody działacz społeczny, zaangażowany w szeroko rozumiany rozwój młodzieży.  Kieruje pracami Europejskiej Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości, zmieniającej podejście do nauki przedsiębiorczości w Polsce i poza jej granicami.

Leśna edukacja w akcji

Po obejrzeniu wielu filmów o leśnych przedszkolach i szkołach z całego świata, wygląda na to, że dzieci zazwyczaj nie mają nic przeciwko temu, żeby bawić się na dworze w deszczu i błocie i niekoniecznie komfortowej temperaturze.