Zrobię to później

Jan Sawicki
0 komentarz

“Prokrastynacja” – to nie tylko przykład słowa, które trudno wypowiedzieć i zapisać. To także termin, który opisuje powszechnie znane zjawisko, jakim jest odkładanie na później wszystkiego: od wyniesienia śmieci przez naukę do egzaminów aż po codzienne obowiązki w pracy.

Tego właśnie zjawiska dotyczy wystąpienie Tima Urbana na konferencji TED zatytułowane „Co siedzi w głowie mistrza prokrastynacji”, w którym popularny blogger w ciekawy i zabawny sposób opowiadał o czymś z pozoru oczywistym i powszechnie znanym. Tym, co sprawia, że tak bardzo możemy „poczuć temat”, są przywoływane przez Urbana obrazowe metafory i przykłady, które wielu słuchaczy może uznać za szczególnie bliskie:

„Przeczytajmy całą stronę Wikipedii dotyczącą afery Nancy Kerrigan/Tonyi Harding, ponieważ właśnie mi się przypomniała. Potem… Potem przejdziemy się do lodówki, sprawdzić, czy nic się w niej nie zmieniło od 10 minut. Następnie oddamy się filmom na YouTube, zaczniemy od Richarda Feynmana, opowiadającego o magnesach, a dużo dużo później skończymy na wywiadach z mamą Justina Biebera. Wszystko to trochę potrwa, więc dziś nie znajdziemy w grafiku miejsca na pracę. Sorry!”

Warto obejrzeć całe wystąpienie Tima Urbana nie tylko po to, by się pośmiać, czy dlatego, żeby lepiej zrozumieć swoje dzieci albo znajomych z pracy, ale przede wszystkim by odpowiedzieć sobie samemu na pytanie, jak dużo czasu już zmarnowałem…

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności