Zrobię to później

Jan Sawicki
0 komentarz

“Prokrastynacja” – to nie tylko przykład słowa, które trudno wypowiedzieć i zapisać. To także termin, który opisuje powszechnie znane zjawisko, jakim jest odkładanie na później wszystkiego: od wyniesienia śmieci przez naukę do egzaminów aż po codzienne obowiązki w pracy.

Tego właśnie zjawiska dotyczy wystąpienie Tima Urbana na konferencji TED zatytułowane „Co siedzi w głowie mistrza prokrastynacji”, w którym popularny blogger w ciekawy i zabawny sposób opowiadał o czymś z pozoru oczywistym i powszechnie znanym. Tym, co sprawia, że tak bardzo możemy „poczuć temat”, są przywoływane przez Urbana obrazowe metafory i przykłady, które wielu słuchaczy może uznać za szczególnie bliskie:

„Przeczytajmy całą stronę Wikipedii dotyczącą afery Nancy Kerrigan/Tonyi Harding, ponieważ właśnie mi się przypomniała. Potem… Potem przejdziemy się do lodówki, sprawdzić, czy nic się w niej nie zmieniło od 10 minut. Następnie oddamy się filmom na YouTube, zaczniemy od Richarda Feynmana, opowiadającego o magnesach, a dużo dużo później skończymy na wywiadach z mamą Justina Biebera. Wszystko to trochę potrwa, więc dziś nie znajdziemy w grafiku miejsca na pracę. Sorry!”

Warto obejrzeć całe wystąpienie Tima Urbana nie tylko po to, by się pośmiać, czy dlatego, żeby lepiej zrozumieć swoje dzieci albo znajomych z pracy, ale przede wszystkim by odpowiedzieć sobie samemu na pytanie, jak dużo czasu już zmarnowałem…

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności
Już dostępny!

Przemyślnik edukacyjny

73 pytania będące źródłem edukacyjnej inspiracji i refleksji!