Na naukę nigdy nie jest… za wcześnie! Jedenastolatek z Belgii dowodzi, że naukowcem można być w każdym wieku

Wiktoria Korzecka
0 komentarz

Trzy lata studiów licencjackich ukończył w jeden rok, a jednocześnie brał udział w kursach magisterskich: jedenastoletni Laurent Simons uzyskał dyplom z fizyki na uniwersytecie w Antwerpii. Jak donosi “Brussels Times”, jedenastolatek z Flandrii pokonał innych studentów fizyki, kończąc studia z najwyższym wynikiem.

Simons studiował fizykę od marca 2020 r. i ukończył ją z wynikiem 85%, co jest najwyższym wyróżnieniem. W tym roku uczęszczał również na kilka kursów w programie magisterskim. Studia magisterskie oficjalnie planuje rozpocząć po wakacjach. Jak tłumaczy chłopak: „Moim celem jest nieśmiertelność. Chcę móc zastąpić jak najwięcej części ludzkiego ciała częściami mechanicznymi. Poszedłem w tym kierunku. Fizyka kwantowa – badanie najmniejszych cząstek – jest pierwszym elementem tych puzzli”. Zaznacza też, że w tym, co robi, ważne są dwie rzeczy: zdobywanie wiedzy i jej stosowanie. Aby osiągnąć tę drugą, chłopak chce pracować z najlepszymi profesorami na świecie – zajrzeć do ich mózgów i dowiedzieć się, jak myślą.

Simons powiedział, że przerwał studia na innych kierunkach, aby wziąć udział w kursach z mechaniki klasycznej i fizyki kwantowej, ponieważ „chciał od razu wiedzieć wszystko na te tematy”.

To „cudowne dziecko” studiowało wcześniej na politechnice w Eindhoven w Holandii. Simons miał wtedy 9 lat – był najmłodszą osobą, która kiedykolwiek ukończyła ten uniwersytet, jednak odszedł z powodu nieporozumień z urzędnikami uniwersyteckimi przed ukończeniem studiów. Jego sukcesy dowodzą tego, że nigdy nie jest się za młodym na spełnianie marzeń i celów.

Źródło: brusselstimes.com

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności
Już dostępny!

Przemyślnik edukacyjny

73 pytania będące źródłem edukacyjnej inspiracji i refleksji!