ABC Leśnej edukacji

Ewa Kaliszuk
0 komentarz

Coraz głośniej mówi się o leśnej edukacji, powstają leśne przedszkola i szkoły, rozwijają się ciekawe inicjatywy prowadzone przez indywidualnych edukatorów lub całe organizacje pozarządowe.

  • Czym tak naprawdę jest leśna edukacja, po co jest potrzebna i czy tylko dzieciom?
  • Kiedy, gdzie i kto może ją rozwijać?
  • Czy może, albo czy musi stać się powszechna?

To zaledwie kilka pytań, a jest ich znacznie więcej. Jak znaleźć na nie odpowiedź? Zapraszamy Was na kolejny już webinar naszego portalu Edukacja – można inaczej. Spotkanie będzie swoistym ABC leśnej edukacji. Wraz z Ewą Kaliszuk i Marcinem Sawickim spróbujemy znaleźć odpowiedzi na powyższe pytania.

Prowadzący

Ewa Kaliszuk – jestem geografem i przyrodnikiem nieustająco zadziwiona światem i tym jak wiele jest w nim do odkrycia. Fascynują mnie dzieci i ich bycie w przyrodzie. Lubię obserwować ich zabawy, podziwiam kreatywność, cierpliwość, upór w osiągnięciu celu, skłonność do wysiłku, współpracę i ogromną radość z działania. Takie doświadczenia są dla mnie bezcenne – stają się ważnym źródłem inspiracji na drodze poszukiwań odpowiedzi na pytanie o obecną jakość edukacji.

Od ponad ośmiu lat współtworzę w Przyłękowie w Beskidzie Żywieckim niepubliczną, bezpłatną szkołę podstawową, jedną z kilku szkół prowadzonych przez Fundację Królowej św Jadwigi. Pracujemy wykorzystując m.in metody Marii Montessori oraz leśnej edukacji. Ciągle nabywam nowe doświadczenia – współprowadzę Forest School Center, współpracuję ze szkołą na Łotwie w ramach programu Erasmus, a także rozwijam swoje umiejętności w Szkole Liderów PAFW. Prywatnie jestem żoną Adama 🙂 i mamą dwóch wspaniałych nastoletnich już dziewczynek. One także są dla mnie nieustającym źródłem inspiracji. Dużo biegam i jeżdżę na rowerze – pomaga mi to pobyć sam na sam ze sobą, a wiatr we włosach daje poczucie wolności!

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności
Już dostępny!

Przemyślnik edukacyjny

73 pytania będące źródłem edukacyjnej inspiracji i refleksji!