ABC Leśnej edukacji

Ewa Kaliszuk
0 komentarz

Coraz głośniej mówi się o leśnej edukacji, powstają leśne przedszkola i szkoły, rozwijają się ciekawe inicjatywy prowadzone przez indywidualnych edukatorów lub całe organizacje pozarządowe.

  • Czym tak naprawdę jest leśna edukacja, po co jest potrzebna i czy tylko dzieciom?
  • Kiedy, gdzie i kto może ją rozwijać?
  • Czy może, albo czy musi stać się powszechna?

To zaledwie kilka pytań, a jest ich znacznie więcej. Jak znaleźć na nie odpowiedź? Zapraszamy Was na kolejny już webinar naszego portalu Edukacja – można inaczej. Spotkanie będzie swoistym ABC leśnej edukacji. Wraz z Ewą Kaliszuk i Marcinem Sawickim spróbujemy znaleźć odpowiedzi na powyższe pytania.

Prowadzący

Ewa Kaliszuk – jestem geografem i przyrodnikiem nieustająco zadziwiona światem i tym jak wiele jest w nim do odkrycia. Fascynują mnie dzieci i ich bycie w przyrodzie. Lubię obserwować ich zabawy, podziwiam kreatywność, cierpliwość, upór w osiągnięciu celu, skłonność do wysiłku, współpracę i ogromną radość z działania. Takie doświadczenia są dla mnie bezcenne – stają się ważnym źródłem inspiracji na drodze poszukiwań odpowiedzi na pytanie o obecną jakość edukacji.

Od ponad ośmiu lat współtworzę w Przyłękowie w Beskidzie Żywieckim niepubliczną, bezpłatną szkołę podstawową, jedną z kilku szkół prowadzonych przez Fundację Królowej św Jadwigi. Pracujemy wykorzystując m.in metody Marii Montessori oraz leśnej edukacji. Ciągle nabywam nowe doświadczenia – współprowadzę Forest School Center, współpracuję ze szkołą na Łotwie w ramach programu Erasmus, a także rozwijam swoje umiejętności w Szkole Liderów PAFW. Prywatnie jestem żoną Adama 🙂 i mamą dwóch wspaniałych nastoletnich już dziewczynek. One także są dla mnie nieustającym źródłem inspiracji. Dużo biegam i jeżdżę na rowerze – pomaga mi to pobyć sam na sam ze sobą, a wiatr we włosach daje poczucie wolności!

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności