ABC Leśnej edukacji

Obejrzyj

Termin:

18 stycznia 2021
godzina 19.00

Coraz głośniej mówi się o leśnej edukacji, powstają leśne przedszkola i szkoły, rozwijają się ciekawe inicjatywy prowadzone przez indywidualnych edukatorów lub całe organizacje pozarządowe.

Czym tak naprawdę jest leśna edukacja, po co jest potrzebna i czy tylko dzieciom?

Kiedy, gdzie i kto może ją rozwijać?

Czy może, albo czy musi stać się powszechna?

To zaledwie kilka pytań, a jest ich znacznie więcej. Jak znaleźć na nie odpowiedź? Zapraszamy Was na kolejny już webinar naszego portalu Edukacja – można inaczej. Spotkanie będzie swoistym ABC leśnej edukacji. Wraz z Ewą Kaliszuk i Marcinem Sawickim spróbujemy znaleźć odpowiedzi na powyższe pytania.

Prowadzący

Ewa Kaliszuk, Marcin Sawicki

Ewa Kaliszuk
Jestem geografem i przyrodnikiem nieustająco zadziwiona światem i tym jak wiele jest w nim do odkrycia. Fascynują mnie dzieci i ich bycie w przyrodzie. Lubię obserwować ich zabawy, podziwiam kreatywność, cierpliwość, upór w osiągnięciu celu, skłonność do wysiłku, współpracę i ogromną radość z działania. Takie doświadczenia są dla mnie bezcenne – stają się ważnym źródłem inspiracji na drodze poszukiwań odpowiedzi na pytanie o obecną jakość edukacji.

Od ponad ośmiu lat współtworzę w Przyłękowie w Beskidzie Żywieckim niepubliczną, bezpłatną szkołę podstawową, jedną z kilku szkół prowadzonych przez Fundację Królowej św Jadwigi. Pracujemy wykorzystując m.in metody Marii Montessori oraz leśnej edukacji. Ciągle nabywam nowe doświadczenia – współprowadzę Forest School Center, współpracuję ze szkołą na Łotwie w ramach programu Erasmus, a także rozwijam swoje umiejętności w Szkole Liderów PAFW. Prywatnie jestem żoną Adama 🙂 i mamą dwóch wspaniałych nastoletnich już dziewczynek. One także są dla mnie nieustającym źródłem inspiracji. Dużo biegam i jeżdżę na rowerze – pomaga mi to pobyć sam na sam ze sobą, a wiatr we włosach daje poczucie wolności!

Zapisz się

Zostaw swój email - link otrzymasz na swoją skrzynkę

Wszelkie informacje zbieramy zgodnie z naszą
Polityka Prywatności.

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Dołącz do dyskusji

może cię zainteresować

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?

Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?

Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?
Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?
Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera
O Nas - krótko

Dodajemy odwagi do zmian w edukacji.
Prezentujemy nowatorskie rozwiązania.
Tworzymy przestrzeń do dyskusji.

Przewiń do góry