Amerykańska alternatywa dla lekcji on-line

W Stanach Zjednoczonych liczba zarażonych wciąż rośnie a sytuacja pandemiczna z dnia na dzień się pogarsza. Mimo to, w przeciwieństwie do wielu krajów na całym świecie (m.in Włoch, Irlandii Północnej czy Polski), USA nie zdecydowało się na zamknięcie placówek oświatowych do momentu opanowania sytuacji.  

Nie oznacza to jednak, że nie podjęto żadnych działań – coraz więcej amerykańskich szkół decyduje się na przenoszenie lekcji z klas na zewnątrz, co ma zmniejszać ryzyko zarażenia wśród uczniów. Rozwiązanie to, od dłuższego czasu i niekoniecznie w związku z pandemią, było stosowane w szkołach prywatnych, teraz jednak, zdecydowano się na jego wdrożenie także w części placówek publicznych.  

Pod użytek szkół dostosowano już wiele parków i parkingów, a przy niektórych szkołach powstały specjalne wiaty, przeznaczone właśnie do prowadzenia lekcji na świeżym powietrzu. Część szkół problem braku możliwości dostosowania lokalnej infrastruktury na potrzeby edukacyjne rozwiązała w dość nieoczywisty sposób – zaczęło organizować lekcje na dachach budynków. Inne  szkoły, szczególnie te w mniej zurbanizowanych regionach, zdecydowały się na prowadzenie lekcji w lasach lub ogrodach. Jak więc widać, amerykańskim szkołom udało się dość dobrze przystosować nauczanie do nowych warunków. Na ile jednak podjęte działania okażą się skuteczne w walce z pandemią? Czas pokaże.

Autor

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Dołącz do dyskusji

może cię zainteresować

Kontakt z naturą a IQ

Obcowanie z naturą jest coraz bardziej doceniane, w szczególności w edukacji. Świadczy o tym między innymi rosnąca liczba szkół leśnych czy popularyzacja nauczania na świeżym

Czytaj więcej »

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?

Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?

Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?
Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?
Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera
O Nas - krótko

Dodajemy odwagi do zmian w edukacji.
Prezentujemy nowatorskie rozwiązania.
Tworzymy przestrzeń do dyskusji.

Przewiń do góry