Kurs internetowy cenniejszy od studiów

W erze rosnącego zapotrzebowania na specjalistów z dziedzin IT Google postanowiło sprostać oczekiwaniom rynku. Za pomocą platformy Google Career Certificate amerykański gigant zamierza organizować internetowe szkolenia, pod koniec których uczestnicy uzyskiwać będą certyfikat potwierdzający ich odbycie.

Nie byłoby w tym nic zaskakującego, takie szkolenia z zakresu różnych dziedzin od lat organizowane są przez najróżniejsze firmy, czy to powiązane z branżą której dotyczą szkolenia, czy też specjalizujące się wyłącznie w ich przeprowadzaniu. Zamysł Google jest jednak dużo ambitniejszy. Jak zapewniają autorzy pomysłu, kursy mają być maksymalnie krótkie, dostępne w przystępnych dla przeciętnego Amerykanina cenach.

Jednak co najważniejsze, takie kursy mają zastępować tradycyjny, uzyskiwany po czterech latach nauki na uczelni dyplom przy przyszłych rekrutacjach Google’a. Wielu osobom zaskakujący może się wydawać fakt, że kurs internetowy może być cenniejszy od świadectwa ukończenia studiów. 

Jak się okazuje, jest to najprawdopodobniej wynikiem narastającej konkurencji między USA a Chinami. W czasie tak zaciekłej rywalizacji niezbędna jest znaczna liczba specjalistów w branży IT. Uniwersytety w USA (trzeba przypomnieć, że edukacja wyższa w Stanach kosztuje często niebotyczne sumy) nie są w stanie wyedukować odpowiedniej liczby tak jednostronnie ukierunkowanych specjalistów. Czy jednak faktycznie krótki kurs jest w stanie zastąpić cztery lata regularnej nauki? Czas pokaże.

Źródło: analyticsinsight.net

Autor

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Dołącz do dyskusji

może cię zainteresować

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?

Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?

Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?
Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?
Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera
O Nas - krótko

Dodajemy odwagi do zmian w edukacji.
Prezentujemy nowatorskie rozwiązania.
Tworzymy przestrzeń do dyskusji.

Przewiń do góry
DARMOWY EBOOK

Po co tyle tego hasania po lesie?

12 pytań dotyczących leśnej edukacji