Kurs internetowy cenniejszy od studiów

Grzegorz Rzepka
1 komentarz

W erze rosnącego zapotrzebowania na specjalistów z dziedzin IT Google postanowiło sprostać oczekiwaniom rynku. Za pomocą platformy Google Career Certificate amerykański gigant zamierza organizować internetowe szkolenia, pod koniec których uczestnicy uzyskiwać będą certyfikat potwierdzający ich odbycie.

Nie byłoby w tym nic zaskakującego, takie szkolenia z zakresu różnych dziedzin od lat organizowane są przez najróżniejsze firmy, czy to powiązane z branżą której dotyczą szkolenia, czy też specjalizujące się wyłącznie w ich przeprowadzaniu. Zamysł Google jest jednak dużo ambitniejszy. Jak zapewniają autorzy pomysłu, kursy mają być maksymalnie krótkie, dostępne w przystępnych dla przeciętnego Amerykanina cenach.

Jednak co najważniejsze, takie kursy mają zastępować tradycyjny, uzyskiwany po czterech latach nauki na uczelni dyplom przy przyszłych rekrutacjach Google’a. Wielu osobom zaskakujący może się wydawać fakt, że kurs internetowy może być cenniejszy od świadectwa ukończenia studiów. 

Jak się okazuje, jest to najprawdopodobniej wynikiem narastającej konkurencji między USA a Chinami. W czasie tak zaciekłej rywalizacji niezbędna jest znaczna liczba specjalistów w branży IT. Uniwersytety w USA (trzeba przypomnieć, że edukacja wyższa w Stanach kosztuje często niebotyczne sumy) nie są w stanie wyedukować odpowiedniej liczby tak jednostronnie ukierunkowanych specjalistów. Czy jednak faktycznie krótki kurs jest w stanie zastąpić cztery lata regularnej nauki? Czas pokaże.

Źródło: analyticsinsight.net

Może Cię zainteresować:

1 komentarz

Najlepsze uniwersytety świata - e:mi 29 stycznia 2021 - 12:12

[…] Kurs internetowy cenniejszy od studiów […]

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności