Korea przyjmuje coraz więcej studentów z zagranicy

Liczba studentów zagranicznych w Korei Południowej przekroczyła 160 000, co jest rekordowym wynikiem, podczas gdy liczba Koreańczyków studiujących za granicą osiągnęła najniższy poziom od 12 lat, wynoszący 210 000.

Według danych opublikowanych w pierwszym tygodniu grudnia przez koreańskie Ministerstwo Edukacji w kwietniu tego roku na uniwersytetach studiowało 160 165 cudzoziemców. W 1988 r., tuż przed Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi w Seulu, ich liczba wynosiła zaledwie 1000, ale szybko wzrosła do 10 000 w 2004 r. i do 100 000 w 2016 r.

Stało się tak głównie dlatego, że koreańskie uniwersytety rozpoczęły agresywne kampanie rekrutacyjne mające na celu przyciągnięcie zagranicznych studentów, ponieważ liczba studentów krajowych zmniejszyła się z powodu niskiego przyrostu naturalnego.

Wydaje się jednak, że sama zintensyfikowana kampania rekrutacyjna nie jest jedynym czynnikiem, który doprowadził do takiej sytuacji. Być może jednak to koreański system akademicki jest na tyle atrakcyjny – a co za tym idzie, warto przyjrzeć się, jak jest skonstruowany i co sprawia, że przyciąga tak licznych obcokrajowców.

Autor

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Dołącz do dyskusji

może cię zainteresować

Kontakt z naturą a IQ

Obcowanie z naturą jest coraz bardziej doceniane, w szczególności w edukacji. Świadczy o tym między innymi rosnąca liczba szkół leśnych czy popularyzacja nauczania na świeżym

Czytaj więcej »

Strefa wolna od…

Miasto Poznań sfinansuje inicjatywę mającą na celu przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową w placówkach oświatowych. Realizacją projektu „Szkoła strefą wolną

Czytaj więcej »

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?

Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?

Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?
Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?
Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera
O Nas - krótko

Dodajemy odwagi do zmian w edukacji.
Prezentujemy nowatorskie rozwiązania.
Tworzymy przestrzeń do dyskusji.

Przewiń do góry