Maturzysto! Jeszcze nie jest za późno

Do matury z matematyki zostało już niebezpiecznie mało czasu. Jednak jeszcze nic straconego, bo dzięki stronie, którą chciałbym dzisiaj polecić, znacznie możecie zwiększyć swoje szanse w tej (nierównej) walce.

Mowa tu o portalu 5zmatmy.pl, o którym dowiedziałem się niedawno od mojego „guru” finansowego – Michała Szafrańskiego. Nie podążając jednak na ślepo za poleceniami Michała, postanowiłem sprawdzić czy faktycznie może wam to pomóc w przygotowaniu się do matury.

Okazuje się, że jak najbardziej tak. Miejsce to zostało założone przez dwie przemiłe kobiety (mamę i córkę), które postanowiły podzielić się swoim wieloletnim doświadczeniem uczenia. 

Stworzyły portal, na którym znajdziecie 18 kursów z zakresu matematyki, które mają za zadanie przygotować was do matury. Lekcje składają się z treści wideo i zadań, a także sprawdzianów na zakończenie każdego tematu. Dodatkowo, można także pobrać Zeszyt ćwiczeń  z 26 zadaniami, który pomoże sprawdzić waszą gotowość do matematycznej części egzaminu dojrzałości.

To co najważniejsze, to fakt, że wszystkie materiały są dostępne bezpłatnie!

Poniżej znajdziesz wideo, które w bardzo przystępny sposób, tłumaczy, jak korzystać ze strony:

Autor

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Dołącz do dyskusji

może cię zainteresować

Sztuka a nauka

Nie od dziś wiadomo, że obcowanie ze sztuką, w dowolnej formie, niesie za sobą wiele korzyści. Od zwykłej przyjemności, przez poszerzanie swojej wiedzy o kulturze,

Czytaj więcej »

Leśna edukacja “od kuchni”

Zdrowe odżywianie jest obok ruchu kolejnym ważnym elementem pomagającym zapobiegać chorobom cywilizacyjnym. W przyrodzie odnajdujemy różnorodne zioła lecznicze, owoce i inne rośliny, przy pomocy których można przekazywać wiedzę dotyczącą zdrowia.

Czytaj więcej »

Neuronauka a matematyka

Spośród wszystkich elementarnych przedmiotów jakie zgłębia każdy człowiek, niezależnie od systemu edukacji, matematyka zawsze budzi największe emocje. Delikatny charakter tego przedmiotu, wymagający nie tylko dobrego

Czytaj więcej »

Leśna edukacja w akcji

Po obejrzeniu wielu filmów o leśnych przedszkolach i szkołach z całego świata, wygląda na to, że dzieci zazwyczaj nie mają nic przeciwko temu, żeby bawić się na dworze w deszczu i błocie i niekoniecznie komfortowej temperaturze.

Czytaj więcej »

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?

Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?

Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?
Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?
Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera
O Nas - krótko

Dodajemy odwagi do zmian w edukacji.
Prezentujemy nowatorskie rozwiązania.
Tworzymy przestrzeń do dyskusji.

Przewiń do góry
DARMOWY EBOOK

Po co tyle tego hasania po lesie?

12 pytań dotyczących leśnej edukacji