#40 – Lektury – lista osobista Pana Romana (uSawickich Podcast)

Ola i Marcin Sawiccy
0 komentarz

Lubimy dzielić się opiniami o aktualnych wydarzeniach, polityce, sporcie, pogodzie. Trochę  rzadziej rozmawiamy o ważnych dla nas książkach. Dlaczego ? Pewnie trochę dlatego, że wtedy trochę mocniej sięgamy w głąb siebie, w jakiejś mierze bardziej się otwieramy, często są to poważniejsze refleksje. Jednocześnie jak wiele można powiedzieć o sobie, swoich pasjach, zainteresowaniach, posługując się pośrednikiem, tekstem. Rozmowa taka jest troszkę bardziej wymagająca, wymusza posługiwaniem się kluczem, jaki daje literatura.

Jak wiele ciekawych tematów możemy podjąć w rozmowach z naszymi dziećmi, uczniami, przyjaciółmi, współpracownikami, posługując się pośrednictwem książek. Oczywiście trzeba zacząć czytać i podjąć wyzwanie rozmowy o przeczytanych tekstach. Zachęcamy do wysłuchania rozmowy z Romanem Zoniem, polonistą, który dzieli się refleksjami o książkach, które są dla niego ważne. Co ciekawe, pojawiają się tam także lektury szkolne.

Zapraszamy do słuchania!

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności