#40 – Lektury – lista osobista Pana Romana (uSawickich Podcast)

Ola i Marcin Sawiccy
0 komentarz

Lubimy dzielić się opiniami o aktualnych wydarzeniach, polityce, sporcie, pogodzie. Trochę  rzadziej rozmawiamy o ważnych dla nas książkach. Dlaczego ? Pewnie trochę dlatego, że wtedy trochę mocniej sięgamy w głąb siebie, w jakiejś mierze bardziej się otwieramy, często są to poważniejsze refleksje. Jednocześnie jak wiele można powiedzieć o sobie, swoich pasjach, zainteresowaniach, posługując się pośrednikiem, tekstem. Rozmowa taka jest troszkę bardziej wymagająca, wymusza posługiwaniem się kluczem, jaki daje literatura.

Jak wiele ciekawych tematów możemy podjąć w rozmowach z naszymi dziećmi, uczniami, przyjaciółmi, współpracownikami, posługując się pośrednictwem książek. Oczywiście trzeba zacząć czytać i podjąć wyzwanie rozmowy o przeczytanych tekstach. Zachęcamy do wysłuchania rozmowy z Romanem Zoniem, polonistą, który dzieli się refleksjami o książkach, które są dla niego ważne. Co ciekawe, pojawiają się tam także lektury szkolne.

Zapraszamy do słuchania!

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności
Już dostępny!

Przemyślnik edukacyjny

73 pytania będące źródłem edukacyjnej inspiracji i refleksji!