Poznań wspiera uczniów i nauczycieli

Miasto Poznań zakupi 898 laptopów na łączną kwotę 2,7 mln zł. Dzięki temu wykluczeni cyfrowo uczniowie i nauczyciele, nieposiadający odpowiedniego sprzętu do nauki zdalnej, będą mogli uczestniczyć w e-lekcjach lub je prowadzić.

Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania tłumaczy decyzję tym, że nie wszyscy poznańscy uczniowie i uczennice oraz pracownicy szkół posiadają urządzenia niezbędne przy edukacji na odległość. Zdalne nauczanie wymaga sprawnego sprzętu, którego w wielu domach brakuje.

To nie pierwsze działania miasta mające na celu wsparcie uczniów i nauczycieli. Wiosną poznańska oświata została obdarowana 333 zestawami komputerowymi. Natomiast na początku kwietnia pracownicy Wydziału Oświaty oraz Biura Obsługi Inwestorów zainicjowały akcję pt. “Każdy komputer się przyda”, w ramach której można było przekazać niepotrzebny sprzęt potrzebującym. Inicjatywa od początku cieszyła się dużym zainteresowaniem i pozyskano w ten sposób 188 komputerów, laptopów i monitorów, które zostały już przekazane do szkół.

Poznań wziął też udział w pierwszej edycji projektu rządowego “Zdalna Szkoła”, w ramach którego za kwotę 98 288 zł zakupiono 41 zestawów (laptop + oprogramowanie biurowe + zestaw słuchawkowy) dla 34 poznańskich szkół podstawowych. Drugi konkurs, “Zdalna Szkoła+”, pozwolił na uzyskanie dofinansowania w wysokości 165 000 zł. W ramach projektu zakupiono 71 zestawów. Ze środków rządowych kupiono łącznie 112 laptopów. Z samorządowych prawie 1300.

Źródło: tenpoznan.pl