Poznań wspiera uczniów i nauczycieli

Miasto Poznań zakupi 898 laptopów na łączną kwotę 2,7 mln zł. Dzięki temu wykluczeni cyfrowo uczniowie i nauczyciele, nieposiadający odpowiedniego sprzętu do nauki zdalnej, będą mogli uczestniczyć w e-lekcjach lub je prowadzić.

Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania tłumaczy decyzję tym, że nie wszyscy poznańscy uczniowie i uczennice oraz pracownicy szkół posiadają urządzenia niezbędne przy edukacji na odległość. Zdalne nauczanie wymaga sprawnego sprzętu, którego w wielu domach brakuje.

To nie pierwsze działania miasta mające na celu wsparcie uczniów i nauczycieli. Wiosną poznańska oświata została obdarowana 333 zestawami komputerowymi. Natomiast na początku kwietnia pracownicy Wydziału Oświaty oraz Biura Obsługi Inwestorów zainicjowały akcję pt. “Każdy komputer się przyda”, w ramach której można było przekazać niepotrzebny sprzęt potrzebującym. Inicjatywa od początku cieszyła się dużym zainteresowaniem i pozyskano w ten sposób 188 komputerów, laptopów i monitorów, które zostały już przekazane do szkół. 

Poznań wziął też udział w pierwszej edycji projektu rządowego “Zdalna Szkoła”, w ramach którego za kwotę 98 288 zł zakupiono 41 zestawów (laptop + oprogramowanie biurowe + zestaw słuchawkowy) dla 34 poznańskich szkół podstawowych. Drugi konkurs, “Zdalna Szkoła+”, pozwolił na uzyskanie dofinansowania w wysokości 165 000 zł. W ramach projektu zakupiono 71 zestawów. Ze środków rządowych kupiono łącznie 112 laptopów. Z samorządowych prawie 1300.

Źródło: tenpoznan.pl

Autor

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Dołącz do dyskusji

może cię zainteresować

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?

Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?

Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?
Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?
Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera
O Nas - krótko

Dodajemy odwagi do zmian w edukacji.
Prezentujemy nowatorskie rozwiązania.
Tworzymy przestrzeń do dyskusji.

Przewiń do góry