Skanowanie mózgu nastolatka

Marcin Sawicki
0 komentarz

Zainteresowanie odkryciami z zakresu neurobiologii przestaje być na szczęście tylko modą, a wiedza i doświadczenie specjalistów powoli przenikają do świadomości rodziców i nauczycieli. W Polsce badaniami z tego zakresu (szczególnie zaś mózgami nastolatków) i propagowaniem ich wyników zajmuje się dr Marek Kaczmarzyk. Jego wypowiedzi można obejrzeć i wysłuchać w sieci.

O mechanizmach i procesach zachodzących w umysłach nastolatków pisze się na całym świecie. Stephen Merill w interesującym artykule o “dekodowaniu mózgu nastolatka” przekazuje wiele ciekawych rad, np; jakich argumentów używać w rozmowie z nastolatkiem w czasie, w jakim kontekście odnosić się do grupy rówieśniczej i wykorzystywać jej siłę oddziaływania. Tekst opiera się w dużym stopniu na wnioskach zawartych w książce brytyjskiej neurobiolog Sarah-Jayne Blakemore Wynaleźć siebie. Sekretne życie mózgu nastolatka.

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności