Skanowanie mózgu nastolatka

Marcin Sawicki
0 komentarz

Zainteresowanie odkryciami z zakresu neurobiologii przestaje być na szczęście tylko modą, a wiedza i doświadczenie specjalistów powoli przenikają do świadomości rodziców i nauczycieli. W Polsce badaniami z tego zakresu (szczególnie zaś mózgami nastolatków) i propagowaniem ich wyników zajmuje się dr Marek Kaczmarzyk. Jego wypowiedzi można obejrzeć i wysłuchać w sieci.

O mechanizmach i procesach zachodzących w umysłach nastolatków pisze się na całym świecie. Stephen Merill w interesującym artykule o “dekodowaniu mózgu nastolatka” przekazuje wiele ciekawych rad, np; jakich argumentów używać w rozmowie z nastolatkiem w czasie, w jakim kontekście odnosić się do grupy rówieśniczej i wykorzystywać jej siłę oddziaływania. Tekst opiera się w dużym stopniu na wnioskach zawartych w książce brytyjskiej neurobiolog Sarah-Jayne Blakemore Wynaleźć siebie. Sekretne życie mózgu nastolatka.

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności
Już dostępny!

Przemyślnik edukacyjny

73 pytania będące źródłem edukacyjnej inspiracji i refleksji!