Szkoła uczy i wspiera… na Litwie

Litewskie Ministerstwo Edukacji, Nauki i Sportu przeznaczy dodatkowe środki na realizację „Planu działań na rzecz ograniczenia długotrwałych negatywnych skutków pandemii COVID-19 dla zdrowia psychicznego”. Do szkół na terenie kraju trafi łącznie 300 tysięcy euro. 

Fundusze zabezpieczone przez Ministerstwo zostaną przekazane psychologom pracującym w placówkach oświatowych. Dzięki przyznanym środkom specjaliści będą mogli udzielić wsparcia większej liczbie uczniów zmagających się z trudnościami spowodowanymi pandemią koronawirusa. Indywidualne spotkania i rozmowy z psychologiem pomogą młodym ludziom odczuwającym zagubienie i niepewność w związku z trudną sytuacją wszechobecnych restrykcji i lęku o zdrowie. Działanie to ma na celu ograniczenie długoterminowych skutków pandemii i ich negatywnego wpływu na społeczeństwo.

Minister Edukacji, Nauki i Sportu Algirdas Monkevičius zachęca społeczności szkolne do korzystania z dodatkowych konsultacji psychologicznych: “W okresach kwarantanny i nauki na odległość, dzieci przeżywały duży stres związany z przystosowaniem się do nietypowej sytuacji. Dlatego dodatkowy dostęp do poradnictwa psychologicznego w placówce oświatowej, pomoc psychologiczno-pedagogiczna czy wychowawcza, zapewni niezbędne wsparcie emocjonalne”.

Gminy i państwowe placówki oświatowe mogą korzystać z przyznanych pieniędzy do końca bieżącego roku kalendarzowego. Zabezpieczone fundusze obliczono proporcjonalnie do liczby psychologów zatrudnionych w państwowych placówkach oświatowych.

przeczytać:

Źródło: www.lrt.lt

Autor

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Dołącz do dyskusji

może cię zainteresować

Kontakt z naturą a IQ

Obcowanie z naturą jest coraz bardziej doceniane, w szczególności w edukacji. Świadczy o tym między innymi rosnąca liczba szkół leśnych czy popularyzacja nauczania na świeżym

Czytaj więcej »

Strefa wolna od…

Miasto Poznań sfinansuje inicjatywę mającą na celu przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową w placówkach oświatowych. Realizacją projektu „Szkoła strefą wolną

Czytaj więcej »

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?

Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?

Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?
Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?
Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera
O Nas - krótko

Dodajemy odwagi do zmian w edukacji.
Prezentujemy nowatorskie rozwiązania.
Tworzymy przestrzeń do dyskusji.

Przewiń do góry