Szkoła uczy i wspiera… na Litwie

Wiktoria Korzecka
0 komentarz

Litewskie Ministerstwo Edukacji, Nauki i Sportu przeznaczy dodatkowe środki na realizację „Planu działań na rzecz ograniczenia długotrwałych negatywnych skutków pandemii COVID-19 dla zdrowia psychicznego”. Do szkół na terenie kraju trafi łącznie 300 tysięcy euro. 

Fundusze zabezpieczone przez Ministerstwo zostaną przekazane psychologom pracującym w placówkach oświatowych. Dzięki przyznanym środkom specjaliści będą mogli udzielić wsparcia większej liczbie uczniów zmagających się z trudnościami spowodowanymi pandemią koronawirusa. Indywidualne spotkania i rozmowy z psychologiem pomogą młodym ludziom odczuwającym zagubienie i niepewność w związku z trudną sytuacją wszechobecnych restrykcji i lęku o zdrowie. Działanie to ma na celu ograniczenie długoterminowych skutków pandemii i ich negatywnego wpływu na społeczeństwo.

Minister Edukacji, Nauki i Sportu Algirdas Monkevičius zachęca społeczności szkolne do korzystania z dodatkowych konsultacji psychologicznych: “W okresach kwarantanny i nauki na odległość, dzieci przeżywały duży stres związany z przystosowaniem się do nietypowej sytuacji. Dlatego dodatkowy dostęp do poradnictwa psychologicznego w placówce oświatowej, pomoc psychologiczno-pedagogiczna czy wychowawcza, zapewni niezbędne wsparcie emocjonalne”.

Gminy i państwowe placówki oświatowe mogą korzystać z przyznanych pieniędzy do końca bieżącego roku kalendarzowego. Zabezpieczone fundusze obliczono proporcjonalnie do liczby psychologów zatrudnionych w państwowych placówkach oświatowych.

Źródło: www.lrt.lt

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności
Już dostępny!

Przemyślnik edukacyjny

73 pytania będące źródłem edukacyjnej inspiracji i refleksji!